Gökyüzünde bu kadar konfora ne dersiniz?

Perşembe, 18 Eylül 2014 12:13

Eithad Havayolları içinde kendine ait uçuş personeli, İtalyan tasarımcıların elinden çıkmış mobilyalar ve uçağa özel check in gibi imkanlar sağladığı ‘Rezidans’ isimli birinci sınıf uçuş kabinini satışa çıkartmasıyla birlikte kotaları iyice yükseğe çekti. Flightfox isimli seyahat websitesi bu gelişmenin ardından etraflı bir araştırma sonucu dünyanın en iyi 24 birinci sınıf uçuş kabinini seçti.

3Bu liste oluşturulurken hangi tip şampanya ikram edildiğinden, pijama servisinin olup olmadığına, havyarın nasıl sunulduğundan, koltukların nasıl düzenlendiğine kadar havayollarının bir çok özelliği değerlendirildi. Listede  yüksek sırada bulunan uçuş kabinlerinin ortak özellikleri sundukları yemekler ve şampanyaların kalitelerinde, sağladıkları uyku olanaklarında ve sundukları ayrıcalıklı check-in fırsatlarında fark yaratıyor olmaları.

2Listede Singapur Havayolları altın madalya ile göklerin hakimi seçilirken, Hong Kong havayolları ikinci oldu. Cathay Pacific ve Emirates ise bronz madalyanın sahibi oldu. Dört ve beşinci sıralarda ise sırasıyla Eithad ve Lufthansa geliyor.

4Bu liste aynı zamanda bu lükse sahip olmak için ne kadar ödemeniz gerektiği konusunda da sizi bilgilendiriyor. Şu anda lider havayolu Singapur Havayolu’nun birinci sınıf suitinin en ucuz bileti 3.324 $. Eithad ve Emirates’in ise en ucuz birinci sınıf uçak biletleri 850-900 $ arasında değişiyor.

Kaynak: Dailymail