Goa Hindistan’ın Cenneti

Çarşamba, 29 Ekim 2014 11:17

Eğer bir şeyler arayarak gittiyseniz bu büyülü ülke, sorunuzun cevabını verir.  Hindistan’ın batı kıyısında yer alan önceleri Hindu ve Müslümanların elinde olan Goa, 450 yıl boyunca Portekiz sömürgesi altındaydı. Bu güzel şehir yüz yıllar boyunca farklı ırklara ev sahipliği yaptığı için bu kültürler ile harmanladı ve oldukça ilginç bir yer haline geldi. Yıllar boyunca her jenerasyondan kaybolmaya ya da var olmaya çalışan gençlerin cennet anlayışının karşılığı oldu. 60’lar boyunca Goa hippie hareketine, rock ve özellikle de psychedelic rock kültürüne sahne oldu.

Goa_TL00025_bougain_villa_1280x900Ekim ayı Goa için turist sezonunun başlangıcı olarak kabul ediliyor. Şehir en renkli zamanını Kasım ayında yaşıyor. Eski Goa diye bilinen şehir merkezi Unesco Dünya Mirası listesinde. Gezmek için harika bir yer! Arambol, Calangute, Baga ve Palolem en meşhur plajları…

Goa_TL00028_club_ext_day-1280x900Spiritüellikten uzak dikkat edilmesi gereken şeylerden biri; eğer size bir eşya için bin rupi deniliyorsa o eşyayı üç yüz rupiye alabileceğinizdir. Her şey için pazarlık yapmak gerekiyor.

porch_2Size bu hafta, şehirde bahçeler ve mavi lagünlerle çevrili The Leela Goa Beach Resort’da kalmanızı önereceğiz. Gerçekten çok sık bir stilde döşenmiş odalar lagün manzaralı balkona sahip. SPA merkezinde Ayurveda masajı almanızı tavsiye ederiz. Masaj sevmiyorum derseniz tur masasında, gün batımında tekne gezisi ayarlayabilirsiniz. The Leela’da ayrıca tenis kortu, golf sahası ve açık havuz bulunuyor. Bunun dışında otelde çömlekçilik dersleri de veriliyor.

Goa_TL_00753_guestroom_1280x900Leela Goa’da yöresel Hint yemeklerinden İtalyan mutfağına kadar seçenekler sunan ve açık büfe tarzında hizmet veren 7 farklı yiyecek-içecek mekanından yararlanabilirsiniz. Otel, Goa Dabolim Havalimanı’na 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Hazırlayan: Aslı Göknar

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play