Gizem Kaboğlu,Yüksek Sosyete’nin asi Begüm’ü Gülşah Çomoğlu ile keyifli bir röportaj yaptı

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 15:51

SADECE “İNSAN”A İNANIYORUM, AYRAÇLARI SEVMİYORUM!

Yaz sezonunun en yüksek reyting alan projesi Yüksek Sosyete’nin asi Begüm’ü Gülşah Çomoğlu ile diziyi, aşkı, kariyerini ve hayallerini konuştuk. Dünyanın dört bir yanında yayınlanan dizileri sayesinde ulusaşırı fan kitlesine ulaşan güzel oyuncu, ilgiden memnun olsa da mütevazı tavrını koruyor. Hayranından aldığı evlenme teklifini gülümseyerek anlatırken “aşık bir kadın” olduğunun işaretlerini vererek mutluluğunu ilan ediyor. Güler yüzlü bu genç kadının, oynadığı karakterlerin kötücüllüğünü düşündükçe bir daha oyunculuğun gücüne ikna oldum. Hümanist, ilişkilerde merhamet arayan, sempatik ve hayat dolu bir kadın Gülşah Çomoğlu. Sizi sohbetimizle baş başa bırakıyorum:

YÜKSEK SOSYETE SIRADAN BİR ROMANTİK KOMEDİ DEĞİL

Yüksek Sosyete yükselen reytingleri ile yılın dikkat çeken yapımlarından oldu. Sizce gittikçe artan bu başarının nedeni ne?
Benim için emek veren her iş çok kıymetlidir ama sanırım bu emek ekstra özenle bambaşka bir hal alıyor. Yaz sezonu için güzel bir başlangıç yaptık. Sıradan romantik komedi dizisi değil. Dram yönü de ağırlıklı, bu yüzden yaz sezonu için düşünülen bir dizi değil, sezona da hazırlıklıyız. Herkes işini benimseyerek yapıyor, mutlu bir ekibiz. Bu işimize ve reytinglere de yansıyor. Ayrıca bu seyirciye de yansıyor.

Sınıf farkı ve yalanlar, dizinin ana çatışmasını oluşturuyor. Sizin görüşürüz nedir?

Aşık bir kadın olarak şunu söyleyebilirim ki benim için güven her şeyden önce gelir. Hayat zaten yeteri kadar zor ve karmaşık, özel hayatımda bu karmaşıklığa yer yok. Aşk hayatımda dinginleşemiyorsam ne anlamı var ki?

AŞKTA YALANI GÖZ ARDI EDEMEM!

Aşk yalanı affeder mi?

Affetmek kelimesi bana biraz megalomanca geliyor. Göz ardı etmek diyelim. Şiddet, aldatmak, umursamazlık, saygısızlık, yalan göz ardı edemeyeceğim şeyler. Saygı olmayan yerde aşk da olmaz.

Dizide ki bir engel de sınıf farkı… Aşk bunu aşabilir mi dersiniz?

Sınıf farkı için “kral da dilenci de aynı iştahla acıkırlar” demiş Montaigne… Ne güzel demiş. Ben ayraçları sevmiyorum. Sınıf ayrımı değil kapitalizmin temel taşıdır bu ayrıştırmalar. İş bölümü olarak bakarsak belki daha mutlu olabiliriz. İster ütopik desinler bana, ister Pollyanna… İnsan vardır benim için sadece, başka da bir şey bilmem.

Önceki dizilerinizde ki karakterlerde de kötücül bir damar vardı hep… Bu rollerin denk gelmesi tesadüf mü?

Umarım tesadüftür. Çünkü ben işine aşık bir oyuncuyum. Üzerime yapışmasını asla istemem. Diğer rollerde de kendime güveniyorum.

unnamed (4) (1)

MERHAMET BİR ERKEĞİN EN GÜZEL AKSESUARI

Hiç isyan edesiniz gelmiyor mu, “kardeşim bakın ben aslında sempatik bir insanım neden hep asi bakışlar atıyorum” diye? (Gülüyor)

Teşekkür ederim. (Gülüyor) Mütevazı olamayacağım bu konuda çünkü gerçekten öyleyim. İnsanları çok seviyorum daha doğrusu hayatı çok seviyorum. Güler yüzlü ve eğlenceliyimdir. Kibrim yoktur. İsyan etmedim hiç ama dışarıdan böyle tanınmak istemem. (Gülüyor)

Kardeşler arasında da çekişmeyi izliyoruz projede. Biraz da sizden bahsedelim, kardeş var mı? Kıskançlık olur mu?

Dünyada annenizden sonra sizi en çok seven kadın abladır. 17 yaşında dünya güzeli bir kız kardeşim var. Annemle babamın bana en güzel hediyesi o. Nefesim yettiği kadar ona sahip çıkacağım. Saltanat sürmek gibi bir gayem olmadı. Hep iyi bir abla olabilmek istedim…

Erkekte aradığınız özellik merhamet duygusuymuş. Merhametli bir erkek bir kadının hayatında neleri değiştirir?

Merhamet, bir erkeğe yakışan en güzel aksesuardır. Çocuklara, yaşlılara ve hayvanlara duyarlı olan bir adam kötü biri olabilir mi? Merhamet beni kalbimden yakalar, merhametli insan karşısındaki insana zarar vermez. Merhametli bir babanın kızıyım hayatımda ki adam da öyle bu yüzden şanslı hissediyorum kendimi.

Karakterinizdeki hangi özelliği değiştirmek isterdiniz?

Offf çooook (Gülüyor)

Neler mesela…

İkizler burcuyum çok değişken bir ruh halim var biraz stabil olmayı isterdim. Bu yüzden karşımdakileri yoruyorum. Biraz da mücadeleciyim, koruyucuyum bu huyumu da sevmiyorum. Bir de çok düşünüyorum, herkesi her şeyi kendimi unutacak kadar. Önce ben diyebilsem keşke bencil olmadan.

HAYRANIMDAN EVLENME TEKLİFİ ALDIM

Çok farklı ülkelerden, kültürlerden fanlarınız var. Bugüne kadar fanlardan aldığınız en ilginç tepki, teklif veya yorum ne oldu?

Onların hayatında yer almak, sevilmek öyle güzel ki sosyal medyadan sürekli ulaşıyorlar. Evlenme teklifi bile aldım. Evinde ülkesinde misafir etmek isteyenler neler neler, hepsi sağ olsunlar. Elimden geldiğince hepsine cevap vermeye çalışıyorum, evlenme teklifleri hariç. (Gülüyor)

En büyük hayaliniz nedir?

O kadar çok hayal kurarım ki inanamazsınız. Her saniye bazen korkuyorum deli miyim acaba diye. Bu aralar en büyük hayalim ormanda bir dev kazan içinde yüzmek. (Gülüyor)

Peki siz kime hayransınız?

Ben başarılı çalışkan olan herkese hayranım, ünlü olması gerekmez.

Yaşayan veya tarihte kalmış 1 kişiyle yemek yeme şansınız olsa o kişi kim olurdu?

Kesinlikle Mustafa Kemal Atatürk.

Neler söylerdiniz?

Neler söylemezdim ki… (Gülümsüyor)