“Git Mısır’da ağla” Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a eleştiri

Salı, 27 Ağustos 2013 09:52

kemal-kilicdaroglu1CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’da öldürülen 17 yaşındaki Esma’ya babasının yazdığı mektubu dinlerken ağlamasını ‘Git, Mısır’da ağla’ sözleriyle eleştirdi.

Afyonkarahisar’da konuşan CHP lideri, Başbakan Erdoğan’ın ağlamasıyla ilgili “Bin 300 insan, masum kadın çoluk çocuk kimysal silahla öldürüldü. Ağlayacaksan onun için ağla. Efendim ‘Mursi olmazsa olmazmış ben onun için ağlıyorum.’ Kusura bakma, onun için ağlıyorsan Mısır orada. Git Mısır’a, Orada otur ağla” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin dış politikasını da eleştirdi. “Türkiye yalnızlaştı” diyen CHP lideri hükümetin itibarını da kaybettiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bakın Sayın Başbakan Ortadoğu’da hiçbir ülkeye gidemez. ‘Gazze’ye gideceğim’ dedi, gitti mi? Evinin yolunu bile artık doğru dürüst bulamaz. Gezi Parkı olayları onun fiyakasını indirdi. Gençler indirdi onun fiyakasını”

Büyük zafer kutlamalarında AK Partililer ile CHP’liler arasında yaşanan gerginliğe de değinen Kılıçdaroğlu, olayın provokasyon olduğunu söyledi.