Gezi Parkı’nın üniversiteli gençleri Trendini Kap Gel’de konuştu!

Çarşamba, 5 Haziran 2013 12:43

Trendini Kap Gel canlı yayınında, Gezi Parkı eylemcileri gençlere söz verdik!

Gezi Parkı hareketinin temelini oluşturan 20-25 yaş arası genç nesil ile eylemlerin nedenlerini ve eylemler esnasında yaşadıklarını konuştuk.

Canlı yayınımıza katılan eylemciler; farklı ideolojilere, inanışlara ya da fikirlere sahip olan insanların hiç bir çatışmaya mahal vermeden, barışçıl bir havada protestolar yaptıklarını belirttiler.

Polis ile eylemciler arasında giren bazı kimselerin olayın boyutunu farklı yerlere çekmek istediği için istenmeyen eylemlerin gerçekleştiği ve asıl amaçtan kaymalar olduğu program sırasında tartışıldı. İlk başta amacın sadece doğayı koruma ve demokratik haklarını kullanmak olduğunu söyleyen eylemciler, sosyal medyanın yararı olduğu kadar spekülasyon bilgilerle insanları yanılttığını söylediler.

Siz de her Çarşamba saat 22.00′da Trendini Kap Gel programına katılabilir, düşüncelerini canlı yayında paylaşabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın saatinde paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay