Gezi Parkı’nda okunması gereken eserler Kitap Kulübü’nde!

Cumartesi, 8 Haziran 2013 12:45

Dipnot.tv Kitap Kulübü canlı yayınında bu hafta Gezi Parkı’nda okunması gereken kitaplar konuşuldu!

Programda katılımcılar George Orwell’in ‘Hayvan Çiftliği’ adlı eseri üzerinden günümüz demokrasisi ve yaşam şartlarını değerlendirdiler.

Tabiat ve yapay hayatımız arasındaki ilişkinin nasıl geliştiği, nelerin ortaya çıktığıyla ilgili fikirler öne sürüldü. İçinde yaşadığımız sistemin dayatmalarıyla davranışlarımıza olan etkisi üzerine tartışıldı.

Gezi Parkı kütüphanesi için; Henry David Thoreau’dan Sivil İtaatsizlik, John Stuart Mill’den Özgürlük Üzerine, George Orwell’den 1984, Malcolm X’in otobiyografisi, Harper Lee’den Bülbülü Öldürmek adlı eserler Kitap Kulübü canlı yayında önerildi.

23 Haziran Pazar gününe dek okunmak üzere Platon’un Devlet isimli kitabı kararlaştırıldı.

Iki haftada bir Pazar günü TSİ 17.00′de siz de canlı yayına katılıp kitaplar ve edebiyat hakkında görüşlerinizi paylaşmak isterseniz, size tek gereken bir webcam ve bir internet bağlantısı.

Dipnot.tv Kitap Kulübü’ne Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayınsırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

Kitap kulübümüze herkes katılabilir. Siz de yer almak isterseniz ayrıca ildem@dipnot.tv adresine mail atabilirsiniz. Maillerinizi bekliyoruz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay