“Gezi Parkı’nda destek tweeti atan bütün hesaplar deşifre edilecektir”

Cumartesi, 26 Ekim 2013 16:08

geziGezi Parkı eylemlerinin üzerinden aylar geçmesine rağmen 20 Ekim’de aktif olarak kullanılmaya başlandığı görülen bir Twitter hesabı ilginç paylaşımlarda bulunmaya başladı. Gezi Parkı Arşivi (@geziarchieve) olarak açılan hesap protestolara destek veren ünlü isimlerin paylaşımlarını, fotoğraflarıyla birlikte yayınlamaya başladı. Hesabın bunu yapmasının nedeni ise Gezi’ye destek verdiği için tweet atan ünlülere destek vermek değil. Hesapta “Gezi Parkıında destek tweeti atan bütün hesaplar deşifre edilecektir” açıklaması yapıldı.

#GeziParkıArşivi hashtagı ile de bu paylaşım yapan hesap şimdiye kadar pek çok oyuncuyu rol aldıkları dizilerin isimlerini de vererek açıkladı. Bu paylaşımlarda ünlülerin isimleri, Twitter hesapları, rol aldıkları diziler de özellikle belirtildi. Bu zamana kadar TRT ve ATV’deki pek çok dizi oyuncusu ve çalışanının paylaşımları yayınlanırken  Star TV, Fox ve Kanal D gibi diğer kanallarda yayınlanan dizilerle ilgili de yayın yapılacağı duyuruldu.

Hesaba destek verenler de karşı çıkanlar da var. Öyle ki hesap kapatılması için sürekli spam saldırısına uğruyor ancak destekçileri de paylaşımda bulunarak hesabın kapanmasını engellemeye çalışıyor.