Gezi Parkı’na girmek isteyenlere polis müdahalesi

Cumartesi, 20 Temmuz 2013 18:05

130720polisTaksim Gezi Parkı girişinde önlem alan polis, saat 19.00′da başlayan yürüyüşe ise TOMA’larla müdahale eti.

Nuray Çokol ve Özgür Kaya çiftinin Gezi Parkı’nda yapılması planlanan nikahları polis engeline takıldı. Davetlilerden önce Gezi Parkı’na gelen Çevik Kuvvet ekipleri 17.15′ten itibaren parka girişleri yasakladı.

Saat 17.15′tan itibaren park girişnde önlem alan polis içeri girişlere izin vermiyor. Polis barikatının önünde toplanan bir grup ise sloganlarla parkın kapatılmasını protesto ediyor. Bir kadın ise parkın kapatılmasını protesto ederek polislerle tartıştı. Parka girmeye çalışan kadına polis engel oldu. Ancak kadının ısrarı üzerine polis kadının parka girişine izin verdi.

POLİS, TOPLANAN GRUBU PARKTAN UZAKLAŞTIRDI

Taksim Gezi Parkı’na girişlerini kapatan polis, toplanan grubu iterek meydana doğru uzaklaştırdı.

130720polis4

POLİSLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

Taksim Gezi Parkı’na girişlerini kapatan polis, toplanan grubu iterek meydana doğru uzaklaştırıyor. Bu sırada göstericilerle polis arasında arbede çıktı.

POLİS, İSTİKLAL CADDESİ ÜZERİNDE EYLEMCİLERE MÜDAHALE ETTİ

Akşam Gezi Parkı’na düğün ve forum için çağrı yapılmıştı. Saat 17.15′tan itibaren park girişinde önlem alan polis içeri girişlere izin vermedi. Polis grubu İstiklal Caddesi üzerine kadar uzaklaştırdı. Cadde üzerinde toplanan grup sloganlarla bekleyişini sürdürüyordu. Polis TOMA’lardan su sıkarak eylemcilere müdahale etti. Polis daha sonra eylemcileri kovalamaya başladı.