Gezi Parkı için referandum olmalı mı? Halk konuyla ilgili ne düşünüyor?

Perşembe, 13 Haziran 2013 00:15

Gezi Parkı eylemlerinin 16. Gününde Başbakan ve Gezi Parkı Heyetinin yaklaşık 5 saatlik görüşmesinin ardından ortaya çıkan referandum ihtimali Dipnot.tv canlı yayınında konuşuldu.

Referandum ihtimalinin hukuki uygunluğunun yanı sıra mahkemenin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararının sürece etkisi yayına katılan isimler tarafından tartışıldı. Devam etmek olan bir hukuki süreç var iken yeni bir siyasi ya da hukuki davranışta bulunmanın gerekliliği değerlendirildi.

Referandumun isteklere cevap verip veremeyeceği sorusu cevaplanmaya çalışılırken; tek bir sonuç üzerinde mutabakat sağlamak yerine farklı cevaplar ortaya çıktı.

İlk olarak Gezi Parkı’nı korumak için ortaya çıkan bir eylem olsa da daha sonra farklı bir boyut alan olaylarla ilgili olarak birçok ilden yayınımıza katılan vatandaşlar referandumda fikirlerinin alınmasını istediler.

Siz de Dipnot.tv yayınlarına katılabilir, canlı yayında merak ettiklerinizi sorabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bunun Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın saatinde paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay