Gezi Parkı eylemleri bitiyor mu?

Cuma, 14 Haziran 2013 10:53

geziiiiBaşbakanlık Resmi Konutu’nda sabaha karşı 03:30′a kadar süren toplantının sonuçları bugün belli olacak. Gezi Parkı eylemi bitiyor mu?.. Toplantıda alınan kararları eylemciler nasıl karşılayacak? Kritik soruların yanıtları bugün belli olacak.

TAKSİM DAYANIŞMASI’NDAN AÇIKLAMA

 

Taksim Dayanışması’ndan ‘acil’ duyuru Taksim Dayanışması Başbakan Erdoğan’la yapılan görüşmenin ardından ‘acil’ bir açıklama yaparak, Ankara’dan gelecek heyetle birlikte ayrıntılı bir değerlendirme yapılacağını duyurdu.

 

Başbakan Tayyip Erdoğan ‘la dün akşam 23.30′da başlayan sabah 03.30 sularında sona eren toplantının ardından gözler Taksim Dayanışması’na çevrildi. Direnişin kaderiyle ilgili yeni bir karar alınıp alınmayacağı merak edilirken Dayanışma saat 7.00′de aşağıdaki ‘acil’ açıklamayı yaptı:

Taksim Dayanışması’nın bugüne kadar bütün kararları tüm bileşenleri ve halk katılımıyla alındı. Bu akşam Başbakan’ın daveti üzerine, Türkiye’nin her yerinde günlerdir sokaklarda, meydanlarda beraberce haykırdığımız taleplerimiz, arkadaşlarımız tarafından bir kez daha iletilmiştir. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da sürece dair tüm kararlar hep birlikte alınacaktır. Arkadaşlarımız Taksim’e döndükten sonra görüşmeyle ilgili daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır.

Taksim Dayanışma