“Tedbiri elden bırakmayın!” Bu hafta burcun ne söylüyor?

Salı, 3 Eylül 2013 13:30

yay-burcu-sembolDipnot Tablet astroloji yazarı Derya Demir burcunuzu sizin için değerlendiriyor. İşte haftalık burç yorumlarınız;

Koç ve Yükselen Koç; Dolunay en çok sosyal hayatını etkileyecek ve yeni insanlarla tanışıp, geleceğe yönelik dostluklar kuracaksın. İş hayatında çok fazlaca koşturman ve çaba harcaman gerekirken karşılığı görecek olman çok hoşuna gidecek. Nihayet o şirin gülümsemen yüzüne ışık saçacak. Sadece sakin ve sabırlı olman gereken zamanlarda olduğunu unutma ve ona göre davran. Aşk hayatında yaşanacak hareketlilik yüreğini heyecanlandırırken geçici mi yoksa kalıcı bir aşk mı arıyorsun karar vermelisin.

Boğa ve Yükselen Boğa; Kendini biraz huzursuz hissetsen de, bu durumların geçici olduğunu sende çok iyi biliyorsun. Gereksiz sinirlenmenin kimseye faydası yok, bunu unutmaman da fayda olacak, yoksa aşk hayatında sallantılar yaşaman olası. Tam ayarların düzeldi derken yeniden dağılma lütfen. İş konusunda bazı zorlanmalar ve yanlış anlaşılmalar yaşaman olası lakin sakinlikle çözebilirsin bunu.

Ayrıca zaman yok diye dert yakınmak yerine zamanı doğru kullanmalı ve aşkına vakit ayırmalısın.

İkizler ve Yükselen İkizler; Hiç hoşlanmadığın halde kendini gereksiz bir laf kalabalığının ortasında bulabilirsin, tavsiyem sadece gül ve geç. Dolunay sonrası kendini daha çok düşünmeye başlayacağın ve geleceğe dair planlar yapacağın zamandasın. Neyse ki bu sefer kararlısında bir şeyler değişecek artık.Aşk hayatında tekliflere çok açık olduğun günler seni bekliyor ve bu sefer seçilen değil seçen olacaksın.Hadi bakalım zaman kariyer ve aşkı bir arada yürütme zamanı..

Yengeç ve Yükselen Yengeç; Bu hafta yaşanan olaylar oldukça radikal kararlar almanı ve sıkıntıda kalan bir iş ya da birlikteliğin var ise buna son vermen için sana son hamle fırsatı verecek. Sıkıntıda kalan kıyıda köşede takılmış işler ortaya çıkacak ve çözülecek. Gergin olman çok doğal yinede sen sakin olmaya çalış. Uzun süredir görüşmediğin insanlarla yoğun bir iletişime geçip sorunlu işleri neticelendirebilirsin, kararlılığından sakın vazgeçme. Bu arada da aşka zaman ayırmazsan doğru insanı bulamazsın öyle değil mi?

Aslan ve Yükselen Aslan; Dolunay etkisi ile finansal konuların ön planda olacağı bir haftadasın, beklentilerini kontrol altında tutarsan her şey daha kolay çözülecek. İkili ilişkilerinde biraz daha anlayışlı olmalı ve karşındakileri dinlemeyi öğrenmen yararına olacak, unutma ki bu böyle devam etmez.

Her şeyi tek başına yapamazsın, yaptığın işlerin ekip işi olduğunun farkına varmalı ve adil davranmalısın. Sevgiyi göstermekten kimseye zarar gelmez, biraz gülümseme zamanı.

Başak ve Yükselen Başak; Önemli işler zamanı.. Yapacağın işlerle ön plana çıkacak ve adından söz ettirmeyi başaracaksın. Eeee kolay değil bunca yılın birikimi en doğal hakkın. Gökyüzünde ki sert etkilerin enerjini düşürmesine izin verme, beklenmedik sürprizlere hazırlıklı ol bu sıralar bol bol şaşıracaksın. Geçmişinle hesaplaşıp bir defteri kapatıyorsun, yinede kendine karşı dürüst olmayı unutma derim.

Terazi ve Yükselen Terazi; Mevcut düzeninde ufak tefek değişimler yapıp yaşadığın ortamı daha renkli bir hale getirmek isteyeceksin ve bunu yapmak oldukça iyi gelecek. Aile ile verilecek ortak kararlarla mal alıp satma konuları ağırlık kazanabilir. Aşk düşüncesi bugünlerde oldukça heyecanlandıracak. Rüyalarının etkisinde kalıp zaman zaman sıkılacaksın ama enerjinin yükseldiği şu günlerde kendini dış dünyaya kapatma. Yeni bir iş teklifi alacaksın ama enine boyuna düşünmeden karar verme, malum işin içinde pluton var.

Akrep ve Yükselen Akrep; Hafta sonuna doğru iyi ruh halinde olman sana da iyi gelecek. Ancak gökyüzünün bu karışık halleri biraz gerilmene sebep olabilir sakinliği muhafaza et. Özellikle aşk hayatınla ilgili olacak hareketlilik yüzünü güldürecek. Bu keyifli halde bile takacak bir şey bulacaksın, lütfen kendine gel artık. İş hayatındaki zorlanmalar moralini bozmasın sonuç süper olacak, dolunay etkilerini kaybetsin az daha sabır. Bu sıralar, gizli saklı yaptığın konularda biraz daha tedbirli ol ve kimseye güvenme.

Yay ve Yükselen Yay; Sessiz ama derinden gidiyorsun ve hedeflerine ulaşman için az bir zaman kaldı. Bu haftaki gökyüzü olayları seni biraz gerse de, emin ol etkileri oldukça güzel gelecek. Hayatın ile ilgili nokta vuruşlar yapacak ve sevdiğin işleri yapmana sebep olacak. Duygularının karışık olduğu şu sıralarda bir ilan-ı aşk seni senden alabilir. Sosyalleşmek için adım atmalı ve kendine zaman ayırmalısın, üretmen için huzurlu olman gerekiyor, bunu benden daha iyi biliyorsun. Haydi toparlan.

Oğlak ve Yükselen Oğlak; İş hayatın hareketlenmeye başlıyor, keyfini yerine getirecek bir yükseliş yaşayacaksın. Gökyüzü kariyerin için kıyak geçip hedeflerini büyütmene sebep olacak, yinede tedbiri elden bırakma ve havalanma. Bu hafta seni ve aileni ilgilendirecek önemli kararlar vereceksin, aşka olan inancını kaybetmiş olsan da bak bakalım mavi dolunay sana neler getirmiş.

Kova ve Yükselen Kova; Kendini pek keyifli hissetmeyebilirsin ama bu senin her şeyi abartmandan kaynaklanıyor. İnişli çıkışlı ruh halinden artık sende yoruldun, bir çözüm bulmaya çalışıyorsun. Ancak her defasında yine karamsarlığa devam edip yüzünü asıyorsun oysa ki senin düşündüğün kadar kabus dolu bir tablo yok ortada. Finansal konular ön plana çıkacağından biraz zorlanabilirsin lakin iyi bir planlama ile rahatlayacaksın. Dolunay duygu-mantık ikilemi yaşamana sebep olurken acele etmemen yararına olacak.

Balık ve Yükselen Balık; Hem iyi olmaya çalışıyor hem de kendini sıkıntılı düşüncelere teslim ediyorsun. Ruhen ve bedenen dinlenmeli, sakin düşünmeli ve pes etmemelisin. Hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, nitekim etkilerini görmeye başladın. Şu sıralar yaşadığın bezginlik ile anlaman mümkün olmasa da pozitif ol ve evrenin sana sunduğu hediyelerin farkına var. Aşk yaşamak için inanmak gerekiyor değil mi? Haydi sana şimdiden kolay gelsin.

Derya Demir
derya@dipnot.tv