“Can Yücel yaşasaydı, ‘O şarabı mezara dökmeyin için’ derdi”

Cuma, 12 Nisan 2013 12:46

Gerçek Can Yücel’i Cezmi Ersöz ile konuştuk.

Dipnot.tv’nin interaktif canlı yayınlarından Yazarlar ve Okurlar programının bu haftaki konuğu Cezmi Ersöz’dü.

Son kitabı “Candı Yüceldi Şarabiydi”de Can Yücel’i anlatan, onun etkileyici diline dokunan Cezmi Ersöz, Can Yücel’in muhalif bir tavrı olduğu için birçok kesim tarafından benimsenmediğini ve Can Yücel hakkında pek de çalışma yapılmadığını söyledi.

Yeni kuşağın özellikle sosyal medyada Can Yücel’i tanıdıklarını sandıklarını, “Candı Yüceldi Şarabiydi” kitabından sonra gerçek Can Yücel’i tanıyacaklarını söyledi.

Şarabın mezara dökülmesine Can Yücel’in de karşı çıkacağını söyleyen Ersöz, “Hayatta olsaydı ‘Şarabı dökmeyin, için!’ derdi” diye konuştu. Can Yücel’in mezarının yan taraflarında dindar ailelerin de olduğunu söyleyen Cezmi Ersöz, şarap dökme hareketini züppelik olarak değerlendirdi.

“Can Yücel yaşasaydı, Beyoğlu’nda olanlara çok küfür ederdi” diyen Cezmi Ersöz, Taksim’in dokusunu AVM’ler ile bozacaklarını, eski yapılardaki hayatları yok edeceklerini söyledi.

Siz de Yazarlar ve Okurlar canlı yayınına katılabilir, merak ettiklerinizi sorabilir veya düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, Cuma günü saat 21.00′de paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak katılabilirsiniz.

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay