Geleceğin liderlerini yetiştiren Young Guru Academy zirvesi çok yakında başlıyor!

Salı, 5 Kasım 2013 12:44
yga

YGA aynı Young Guru Academy 2000 yılında kurulmuş uluslar arası bir STK. YGA geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmeyi amaçlıyor.

YGA Liderlik Programı, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen YGA Zirvesi’yle başlıyor. Zirveye, her yıl YGA’ya internet üzerinden başvuran 50 bin aday arasından seçilen 4 bin üniversite öğrencisi katılıyor. Adayların zirve sonrası doldurdukları başvuru formları, çokuluslu firmaların üst düzey yöneticilerinden oluşan YGA Danışma Kurulu tarafından dikkatle inceleniyor. Seçilen 1000 lider adayıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’daki YGA Bölge Merkezlerinde mülakatlar yapılıyor. 4 aşamalı mülakat sonucunda, YGA kütüphanelerinde görev alacak 250 YGA’lı lider keşfedilir ve yetiştiriliyor. 50 ildeki dezavantajlı İlköğretim okullarında kurulan 200 YGA Kütüphanesinde, YGA’lılar, her hafta geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için gönüllü görev alıyorlar. Harvard’ın “Global Partner” ı olduğu programdan her yıl, 100 bin ilköğretim öğrencisi arasından seçilen 10 bin yıldız mezun oluyor.

YGA Uluslararası Liderlik Okulu, çokuluslu firmaların dünya başkanlarının, yönetim kurulu üyelerinin, bilimadamı, sanatçı ve akademisyenlerin sorumlu lider olma yolunda tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı yoğun bir eğitim programı. Liderlik Okulunu üstün başarıyla tamamlayanlar; New York, Washington ve Research Triangle’da gerçekleştirilen 2 haftalık YGA Amerika Liderlik Kampı’na katılma hakkı kazanıyor. YGA’lı liderler, Liderlik Programında Güler Sabancı, Hüsnü Özyeğin, İlber Ortaylı, İzzet Garih, Bill Drayton, Ahmet Bozer, Ali Koç, Süreyya Ciliv, Çetin Yüceuluğ, Norbert Klein, Ümran Beba, Conor Pierce gibi 300’e yakın değerli YGA konuşmacısının başarı hikayeleri ile beslenip, vizyonlarını genişletiyorlar.

YGA Zirvesi bu sene 23 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için: http://www.yga.org.tr/YGA/

 

Tags