Geçtiğimiz yılların en etkili teknoloji reklamları

Çarşamba, 27 Ağustos 2014 13:02

Bu hafta yeni teknoloji haberlerinden çok biraz nostalji yapalım istedim ve geçtiğimiz yıllarda yayınlanan en etkili teknoloji reklamlarını buldum. Bu reklamlarda yayınlanan ürünlerin neredeyse hepsi şu an hayatımızın bir anında bize eşlik ediyor. Bu yüzden bu ürünlerin insanlara ilk tanıtıldığı videolar oldukça ilgi çekici olabiliyor.

Hazırlayan: Göksan Kadayıfçı

 

Apple – Hello

Apple’ın tarihi ilginç ve bir o kadarda kaliteli reklamlarla doludur. Fakat bu video diğerlerin oldukça farklı bir yere sahip çünkü iPhone’un ilk defa tanıtıldığı orijinal reklam filmi. Tabii ülkemizde yayınlanmadığı için bize oldukça yeni olan bu reklamı Amerika’da yaşayanlar oldukça iyi hatırlayacaktır.

Beats by Dre – Hear What You Want

Beats kulaklıklar piyasaya çıktığında sanırım kimse bu kadar etkili ve başarılı olacağını tahmin etmiyordu. Fakat reklamcılar özellikle sporcuları kullandığı oldukça akıllı bir reklam stratejisi ile Beats kulaklıklarını popüler yapmayı başardı.

Microsoft – Xbox One Invitation

Kimileri tarafından en iyi oyun konsolu olarak gösterilen Xbox bu videosu ile oyun severlerin aklını çelmeyi başarmıştı. Özellikle hem oyun hem eğlence konsepti üzerinde durdukları stratejileri ve tabii ki ünlü futbolcu kullanmaları ile en iyi reklamlar arasına girdiler.

Motorola – Empower the People

Apple’ın 1984 yılında IBM’e yaptığını, bu reklamda da Motorola Apple’a yapmıştı. Kendi Xoom tabletlerini tanıtmak için Apple kullanıcılarına dolaylı yoldan dokunduran bu reklam filmi de oldukça konuşulmuştu.

Tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play