Gaziantep Adliyesi’nde çatışma 4 ölü

Perşembe, 14 Mart 2013 15:02

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Gaziantep Adliyesi’nde görülen boşanma davası sonrası kan aktı. Adliye otoparkı girişinde çıkan çatışmada gelen ilk bilgilere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyordu. Fakat Gaziantep Valiliği’nin yaptığı açıklamayla 4 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olay saat 12.00 sıralarında adliye binası önünde meydana geldi. Bir boşanma davası için adliyeye gelen taraflar arasındaki tartışma silahlı kavgaya dönüştü.

SİLAHLA TESLİM OLDU

Adliye otopark girişindeki silahlı saldırı sonrasında kullandığı Kaleşnikof marka silahla teslim olan A.Ç, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye götürüldü. Zanlı, Emniyet Müdürlüğü çıkışında, ”Herkes bilsin Urfalı ölmez” dedi. A.Ç, ”Neden yaptınız?” sorusu üzerine, ”Mafya bozuntularına ders vermek için. Kimse kendini mafya sanmasın. Bu memlekette Urfalılar var” diye konuştu.

Bu arada, boşanma davası sonrasında meydana geldiği belirtilen olaydaki tarafların, daha önce de çeşitli nedenlerle birbirlerinden şikayetçi olduğu öğrenildi. Aralarında daha önce boşanma davası kaynaklı husumet olduğu belirtilen taraflardan kişilerin bulunduğu otomobilin, duruşma sonrasında adliyeden ayrıldığı, bu sırada karşı tarafın içinde bulunduğu aracı gören sürücünün ters yöne girdiği kaydedildi.

VALİ’NİN AÇIKLAMASI
Öte yandan Gaziantep Valisi Erdal Ata yaptığı açıklamada, Gaziantep Adliye Sarayı otoparkı girişindeki silahlı saldırıya ilişkin, ölü sayısının 4′e yükseldiğini belirtirken “Saldırıyı gerçekleştiren Adem Çetin adlı kişi de şu anda gözaltında” dedi.