Gaz fişeği ile yaralanan Tombul’un babasından yeni açıklama

Salı, 16 Temmuz 2013 13:07

fft64_mf1540004Taksim’de gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralandığı iddia edilen ve Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ali Tombul’un yakınları hastane önünde açıklama yaptı.

Başhekimlik önünde yapılan basın açıklamasına katılan bir grup eylemci ise hastane önünde şarkı söyleyerek ve sloganlar atarak yoğun bakımda yatan Ali Tombul’a destek verdi. Ali Tombul’un sağlık durumu hakkında bilgi veren baba Mehmet Tombul oğlunun sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Tombul, “Yapmış oldukları hayırlı dualar için, bize gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim. Doğru düzgün insanların dualarını Allah hiçbir zaman geri çevirmez. Allah’ıma şükür oğlumuz ayağa kalkacak. Bekliyoruz.” dedi. Uyutulması için verilen ilaç tedavisinin bitirildiğini ifade eden Tombul, “İlaçları tamamen kesildi. Uyutulmak üzere verilen ilaçların tamamı kesildi. Şuan biz daha göremedik kendisini. Bekliyoruz halen. Büyük bir ihtimalle bugün akşam ya da yarın sabah gözlerini açarak hayata merhaba diyecek. Hukuksal açıdan da gerekli işlemler yapıldı. Ben inanıyorum ki oğlum ayağa kalkacak. Çünkü benim oğlum katil değil, uyuşturucu da satmıyor, darpta yapmıyor. Haklı bir mücadele veriyor. O yüzden hukuksal mücadeleyi de kazanacağız.” diye konuştu. Grup açıklamaların ardından olaysız şekilde dağıldı.