Game of Thrones’un Ünlü Oyuncusu Sette Yaşananları Anlattı

Cuma, 21 Temmuz 2017 18:03

HAZIRLAYAN: İREM KOCA

Game of Thrones’un Osha’sı olarak tanıdığımız İngiliz oyuncu Natalia Tena, yeni sezon başlamadan bir süre önce müzik grubu Molotov Jukebox’ın konseri için İstanbul’daydı. 5N1K ve Dipnot için özel bir röportaj vermeyi kabul etti. Natalia Tena Game of Thrones’un yeni sezonunda neler olur, tahta kim çıkardan tutun da, vahşi Osha karakteri olarak yaptığı en vahşi işe kadar herşeyden bahsettik. Kısa söyleşimizin videosu için buradan buyrun;

SPOILER ALERT!

Game of Thrones efsanesinin uzun süredir beklenen 7.sezonu başladı. Daha ilk bölümden, itibaren bir sürü soru, bir soru cevap izleyiciyi heyecanla sardı bile. Ortada Westeros’un hakimi son Lannisterlar, bir yanda doğduğu yere gere dönen ejderhaların annesi Daenrys Targaryen, diğer yanda Kuzeyin Kralı Jon Snow ve Stark hanedanının intikamını ala ala Westeros’a ilerleyen Arya var. Kim nereye kadar ilerleyecek, nasıl karşılaşacak bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey var kışın geldiği.

George R.R Martin’in yoktan var ettiği bu fantastik dünya büyüleyici olduğu kadar acımasız da. 6. Sezon biterken, toplam 196 karakter, akla gelmeyecek şekillerde öldürülmüştü.

Ava giderken avlananlardan biri de, Kuzey’in vahşi kızı Osha’ydı.

Osha karakterine hayat veren İngiliz oyuncu Natalia Tena dünyanın en büyük fantastik yapımlarında rol aldı. Harry Potter serisindeki sakar seherbaz Nymphadora Tonks karakteriyle Potter fanları arasında büyük kitleye ulaştı.
Ambassadors, Shameless, Black Mirror gibi dizilerde ve About a boy, 10 bin km. gibi çeşitli filmlerde rol aldı. Son olarak da Game of Thrones’da Osha olarak çıktı karşımıza. Nazaran küçük sayılabilecek bir rolde olsa da akılda kalmayı başardı.

Öyle ki, Game of Thrones’un yayıncı kanalı HBO,, Natalia’nın ekrandaki Osha performansını beğendiği için karakteri büyüttü. Serinin yaratıcısı George R.R. Martin ise verdiği bir röportajda Natalia’nın oyunculuğundan etkilendiğini, eğer yeni sezonda Osha’yı diriltirse, karakteri derinleştireceğini söylemişti.

George R.R Martin, Osha için nasıl kader yazar bilemiyoruz ama izleyicinin Natalia Tena’yı bir kez daha Osha olarak görmek isteyeceğine şüphe yok!