Game of Thrones heyecanı kaldığı yerden devam ediyor

Pazartesi, 7 Nisan 2014 14:57

Bütün dünyada merakla takip edilen ve artık bir televizyon klasiği olarak kabul edilen Game of Thrones dizisinin 4. sezonu başladı. ABD’de yayınlanan yeni bölümün ardından Türk izleyicileri de heyecanla gösterimin yapılacağı saati bekliyor. Dizinin yeni bölümü saat 22:00′da yayınlanacak.

Yazar George R. R. Martin’in roman serisinden uyarlanan dizide üç sezon boyunca rol alan Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke ve Kit Harington yeni sezonda da rol alıyor. Dizideki yeni oyuncular arasında hem canlandırdığı karakter hem de oyuncu olarak en çok dikkat çeken isim Mountain’ı (Dağ) oynayan Hafþór Júlíus Björnsson.

Dizinin üçüncü sezon final bölümünde; Robb ve yandaşlarını öldüren Frey Hanedanı, Roose Bolton’ı Kuzey’in Koruyucusu ilan etmişti. Tazı ve Arya, Frey askerlerinin Robb’un cesediyle yaptıkları gövde gösterisine şahitlik etmişlerdi. Demir Adaları’nda babasının kararına karşı çıkan Yara, Theon’u kurtarmak için harekete geçmişti. Stark’ların katledilmesinin Kızıl Tanrı’nın işi olduğuna inanan Stannis, Grendry’i öldürmeye karar vermişti.

Gece Bekçileri kuzeyde duvarı, Mance Rayder’ın Yabanıllar ordusundan ve Ak Yürüyenlerden korumaya çalışırken güneyde Daenerys Targaryen ejderhaları ve yenilmez ordusuyla Doğu’daki en büyük köle şehrini özgürleştirmek için yola koyulur. Amacı Westeros’a gidecek gücü toplayıp, Lannisterların ailesinden hileyle aldığı Demir Tahtı yeniden ele geçirmektir.