Galatasaray’dan Real Madrid öncesi erteleme talebi

Perşembe, 28 Mart 2013 14:46

fft104mm2079164Şampiyonlar Ligi’ndeki kritik Real Madrid maçları öncesinde Galatasaray’ın en büyük sıkıntısı Türk Telekom Arena’nın zemini.

Galatasaray, bunu göz önünde bulundurarak ligde oynayacağı Mersin İdman Yurdu karşılaşmasının ileri bir tarihe alınması için Futbol Federasyonu’na başvuracak.

Schalke ile oynanan çeyrek final ilk maçında zemin nedeniyle her iki takım da büyük problemler yaşamış, konu UEFA’nın gündemine de gelmişti. Zeminle ilgili rahatsızlığı uyarı yazısıyla Galatasaray Kulübü’ne ileten UEFA, Real Madrid ile oynanacak rövanş maçı öncesindeki Mersin İdman Yurdu karşılaşmasının başka bir statta yapılmasını talep etti.

Şampiyonlar Ligi’nin marka değerine ve futbol kalitesine önem veren UEFA, Galatasaray-Real Madrid gibi tüm dünyanın yakından takip edeceği bir karşılaşmanın bozuk zeminde oynanamasını istemiyor. Ancak Sarı-kırmızılı kulüp, ligde şampiyonluk yolunda kritik haftalara girilirken Mersin İdman Yurdu maçının başka bir stada alınmasına sıcak bakmıyor. Mersin İdman Yurdu karşılaşmasını ileri bir tarihde yine Türk Telekom Arena’da oynamak isteyen Galatasaray yönetimi federasyondan gelecek yanıta göre UEFA’yı bilgilendirecek.

Türk Telekom Arena’da zemin çalışmaları ise aralıksız devam ediyor. Çimlere düzenli olarak suni güneş ışığı veriliyor.

NTV Spor