Galatasaray’da çilek mevsimi başladı

Pazartesi, 22 Nisan 2013 10:40

136660812155208Avrupa’da çeyrek finali görünce iştahı kabaran Başkan Aysal, Fener’le de puan farkını 7 yapınca yepyeni çileklerin alınması için kesenin ağzını açtı.

Sarı-Kırmızılılar yeni sezonun Şampiyonlar Ligi kadrosunu şimdiden oluşturmaya hazırlanıyor. Başkanlık döneminin ilk sezonunda şampiyonluk, ikinci sezonunda da Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final gören ve bir şampiyonluğa daha hazırlanan Ünal Aysal’ın iştahı kabarmış durumda. Başkan, geçtiğimiz günlerde dile getirdiği üzere takıma yepyeni çilekler kazandırmayı planlıyor.

Aslan’ın adım adım şampiyonluğa koşması da, Aysal’ın kesenin ağzını iyice açmasını sağladı. Başkan yeni sezonda Galatasaray’ın Devler Ligi’nde en azından yarı final görerek adını tüm dünyaya duyurmasını istiyor. Bu görüşlerini takımın teknik patronu Fatih Terim’e de ileten Aysal’ın gündemindeki isimlerin hepsi dünya çapında. Drogba ve Sneijder gibi isimleri renklerine katarak kulüp repütasyonunu yükselten Ünal Aysal, kurmaylarına talimat vererek, listedeki adaylar üzerinde çalışmalar yapılmasını istedi.

35-40 milyon Euro arası!

Söz konusu listedeki forvetler arasında Edin Dzeko ve Emmanuel Adebayor gibi isimler ön plana çıkıyor. Savunma hattı için düşünülen isimlerin başını ise John Terry ve Kolo Toure gibi tecrübeli futbolcular çekiyor. Bu oyuncuların tamamının Premier Lig’den seçilmiş olması da, bir başka çarpıcı unsur. Galatasaray Yönetimi’nin toplamda 35-40 milyon Euro arasında bir harcama yapmaya hazır olduğu da, gelen haberler arasında.

Tags