Fransız Mizah dergisi Charlie Hebdo’ya silahlı saldırı

Çarşamba, 7 Ocak 2015 13:56

Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’nun merkezine silahlı kişilerce saldırıldı. En az 11 kişinin ölümüne neden olan saldırganlar kaçtı. Dergi daha önce Hz. Muhammed’in karikatürlerini yayımlamış ve tepki toplamıştı.

ÇATIYA SIĞINDILAR

Derginin Paris’in 11′inci bölgesindeki Nicolas Apper Caddesi’nde bulunan merkezine saat 11.30 sularında (TSİ 12.30) silahlı en az iki kişi tarafından saldırı düzenlendi. Reuters ve Fransız AFP saldırıda en az 10 kişinin öldüğünü bildirdi. Associated Press ise ölü sayısını en son 11 olarak verdi.

Fransız Le Monde gazetesi, saldırıda altı kişinin de ağır şekilde yaralandığını duyurdu. Twitter’da dergi çalışanlarının bazılarının çatıya sığındığını gösteren fotoğraflar paylaşıldı.

Saldırganlar kaçarken olay yerinin yakınında bulunan bir polis aracını da hedef aldı. Görgü tanıkları, saldırı sırasında en az 30 silah sesi duyduklarını belirtti.

Fransız iTele, saldırganların siyah bir araçla olay yerinden uzaklaştığını ve Porte de Pantin yakınlarında bir aracı durdurarak bulunla kaçmaya devam ettiklerini öne sürdü.

HOLLANDE OLAY YERİNE GİDİYOR

Le Monde’un haberinde Cumhurbaşkanı François Hollande’ın olay yerine gideceği ve saat 14.00′te bakanlar düzeyinde toplantı yapılması planlandığı yer aldı.

Kaynak: Hürriyet