Fotoğrafladığı kişi evsiz babası çıktı

Perşembe, 13 Ağustos 2015 09:52

Annesi ve babasının ayrılmasının ardından akrabalarının yanına taşınan ve ilerleyen yıllarda babasından haber alamayan Diana Kim, yıllar sonra sokaklarda evsizlerin fotoğraflarını çekmeye başladı ve sonrasında ilginç bir tesadüf eseri babasını buldu.

2012’de Honolulu sokaklarında evsizleri çeken Diana gözlerine inanamadı çünkü projesi kapsamında fotoğrafını çektiği evsizlerden biri yıllardır kendisinden haber alınamayan babasıydı. Çocukluk yıllarından aklında kalan hatıraların yardımıyla senelerdir görmediği babasını tanıyan Diana’yı babası tanıyamadı. Şizofreni hastalığının pençesinde olan babasından vazgeçmeyen Diana, yıllarca talihsiz adama, ilaç, yiyecek ve giysi götürdü.

Screen Shot 2015-08-13 at 09.52.23Kızına “Herkesi kurtarmaya çalışma. Sadece kendin ve ailen için endişelen” öğüdünde bulunan ve kızının tüm çabalarına rağmen herhangi bir gelişme göstermeyen adam, genç kadının ısrarının neticesinde hayatını kontrol altına almayı ve şizofrenin etkilerinin minimuma indirilmesi için tedavi olmayı kabul etti. Hayatını yeniden yoluna koyan ve iş bulan adamın şimdilerde tek bir hedefi var; yeterli parayı biriktirip, Güney Kore’de kızını ve onun ailesini ziyaret etmek.

Kaynak: karnaval.com