First Lady başka bir adamla öpüşürken yakalandı

Çarşamba, 27 Ağustos 2014 14:24

Estonya Cumhurbaşkanı’nın 46 yaşındaki eşinin bir kafenin terasında genç bir adamla öpüşürken yakalanması ülkeyi ayağa kaldırdı. Cumhurbaşkanlığı skandala sessiz kaldı. First Lady, özür dileyerek ülkeyi terk etti.

1.3 milyon nüfuslu Baltık ülkesi olan Estonya, hükümetin en tepesinde yaşanan skandalla sallanıyor. Magazin ağırlıklı bulvar gazetelerinin dahi bulunmadığı ülkenin şu sıralar birinci gündem maddesi, 2006 yılından beri cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Toomas Hendrik Ilves’in eşi Evelin Ilves’in başka bir erkekle uluorta öpüşmesi. Eşi yurtdışı gezisine çıkan First Lady Evelin Ilves, 7 Ağustos günü Başkent Tallinn’de bir kafeye gitti.

SABAHA KARŞI TERASTA

Milliyet’ten İsmail Şahin’in haberine göre, terasta masa ayırtan 46 yaşındaki First Lady, saatler ilerledikçe dans etmeye başladı. Bir erkekle yakınlaşan Evelin bütün gece bu kişiyle samimi şekilde dans etti. First Lady, sabaha karşı da kendisinden yaşça küçük adamla öpüşmeye başladı. Kafedekiler First Lady’nin kaçamağını saniye saniye görüntüledi. Skandal 22 Ağustos’ta Estonya basınına bomba gibi düştü. Kroonika dergisi birinci sayfadan First Lady’nin öpüşürken fotoğraflarını basarak, “First Lady evli olduğunu unutarak kafenin terasında gizemli adamla öpüştü” diye yazdı.

ÖZÜR DİLEYİP TERK ETTİ

Ülkenin birinci gündem maddesi haline gelen skandalla ilgili Cumhurbaşkanlığı hiç açıklama yapmadı. Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabı skandalı görmezden gelerek, “Rusya Ukrayna’ya müdahale ediyor”, “Dünyanın en güzel bisikletleri” gibi mesajlar paylaştı. Tepkiler üzerine First Lady, Facebook’tan yaptığı açıklamada, “Şu anda hayatımın en zor anlarını yaşıyorum. Zarar verdiğim herkesten tüm ülkemin gözü önünde özür diliyorum” ifadelerine yer verdi. Karıştığı skandal gündemden bir türlü düşmeyince First Lady çareyi yurtdışına kaçmakta buldu. Evelin Ilves 10 yaşındaki kızıyla Almanya’ya gitti.

2004’TE EVLENDİLER

Tallinn’de 1968 yılında doğan Evelin, üniversitede tıp okuduktan sonra reklamcılık yaptı. Daha sonra halkla ilişkiler şirketi kurdu ve ülke çapında slogan haline gelen bir turizm projesini yürüttü. Uzun zaman ilişki yaşadığı Toomas Hendrik Ilves’ten 2003’te bir kızı olan Evelin, 2004’te evlendi. Eşinin ikinci karısı olan Evelin, 2 yıl sonra da First Lady oldu. (Hürriyet)