Filmekimi yine seneye kaldı

Çarşamba, 8 Ekim 2014 13:07

Kendimi bildim bileli sanatı çok severim. Hem de hepsini… Ve açıkçası ruhumu film festivalleri doyurur. Ama birkaç senedir eziyetlerinden dolayı gidemiyorum ki festivale falan!

Ama bu sene dedim, bu iş hallolacak, ne yapıp edip gideceğim. Ve bu karardan sonra başıma gelenleri yazıyorum.

Filmler açıklandı, hemen hepsine baktım, tek tek okudum, beğendiklerimi seçtim. Sonra günlerine bakıp kendime bir film programı yaptım. Her güne iki film düştü. Sonra Biletix’ten almak üzere bekledim. Ve gün geldi…

Herkesin Filmekimi’nin Facebook sayfasında da söylediği gibi, İKSV’in Lale Kartlılar’ı, normal satıştan tam 3 gün önceden istedikleri film için bilet aldıklarından, bize tercih etmedikleri filmler ya da güzel filmlerin 3-5 yeri kalıyor. Onu da herkesten önce belirtilen sinema gişelerine gidip, sıraya girip, şansın varsa alırsın. Yoksa o bahsettikleri Biletix falan yalan. Biletix’in applicationu zaten çalışmıyor doğru düzgün, bilgisayardan da bekle ki sayfa yenilesin.  Bir de böyle festivale çizelge koymuşsun, iyi güzel yapmışsın sevgili Biletix, peki neden filmleri topluca seçip ödemeye geçemiyoruz da tek tek filmlerin sayfalarına girip, ödemeye kadar oldukça yavaş bir şekilde ilerliyoruz? Site o kadar yavaş ki, herhalde biletlerin satışa çıktığı Cumartesi sabahı, herkes online iken, sen seçene kadar senin filmini başkası alabiliyor, halbuki toplu şekilde alsak, belki de kaçırmayız. Tın tın tın ilerlemeye de sinirin dayanıyorsa, mutlu son. Dayanmıyorsa da benim gibi Twitter’dan carlıyorsun ancak. Ama elde var sıfır tabii.

Peki neden sanattan böyle uzak bırakılıyoruz? Neden çözüm üretilmiyor? Sonra insanların internetten film indirip izlemesine, sinemaya gitmemesine, festivale katılmamasına söylenmeye devam edecekler mi?

Hazırlayan: French Oje

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play

Tags