“Fikret Orman’ın bu hareketi, nereden bakarsanız bakın ihanet ve nankörlüktür”

Pazartesi, 20 Mayıs 2013 13:41

fft104mm2157794Dipnot Tablet Spor Yazarı Erdi Aydemir, Samet Aybaba’nın işine son verilmesini yorumladı.

Sezona umutsuz giren bir takım ve 34 haftayı UEFA Avrupa Ligi yarı finalisti Fenerbahçe’nin sadece 3 puan gerisinde bitiren bir takım. Sezon başında beklentileri minimize eden, 15 kişiyle rotasyon yapmak zorunda kalan, Fabian Ersnt gibi bir lideri sadece mali nedenler nedeniyle kaybeden bir kulüp.

Tüm bu kötü resme rağmen takımını şampiyonluk yarışına sokan bir takımdan bahsediyoruz. Aybaba sayesinde Fenerbahçe ve Galatasaray’dan daha fazla keyif veren, dış saha maçlarında Galatasaray kadar puan toplayan Beşiktaş’tan bahsediyoruz. Ve Beşiktaş yönetimi büyük bir nankörlük yaparak Aybaba’nın görevine son veriyor. Sezon başında Mustafa Denizli dahil kimse taşın altına elini sokmazken Aybaba bu riskin içerisine girdi ve keyif veren bir takım yarattı.

İnönü Stadı’ndaki son derbide ezeli rakip Fenerbahçe’yi yendi. Filip Holosko, Olcay Şahan ve Oğuzhan Özyakup’u Beşiktaş’a kazandırdı. Sezon başında hangi otorite bu üç oyuncudan başarılı bir sezon bekliyordu? Bir tane bile otorite gösteremezsiniz.

Göreve geldiğinde bu yana hep olumlu izlenim veren Fikret Orman’ın bu hareketi, nereden bakarsanız bakın ihanet ve nankörlüktür. Aybaba’dan sonra göreve getirilmesi beklenen kişilere bakıyorum da hiçbirisi Aybaba kadar faydalı olamaz. Çünkü hiçbirisi Aybaba kadar bu kulübü damarlarında yaşayamaz. Aybaba’nın transfer listesine bir lira para akıtmaktan imtina eden yönetim, büyük ihtimalle yeni gelen yabancı hoca için para musluklarını açacak. Aslında bu para onların da değil. Beşiktaş’a UEFA Avrupa Ligi vizesi kazandıran Samet Aybaba’nın. Beşiktaşlılık duruşu diye diye caka satanların bu nankörlüğü, Beşiktaş gibi köklü bir camiaya hiç yakışmadı. Aybaba’nın arkasında durmayan taraftara da yakışmadı. Beşiktaş camiası, bugün alınan bu kararla on sene geriye gitmiştir. Yıldırım Demirören bile bu kadar büyük bir nankörlüğe imza atmazdı.

sporyap.net