Ferguson’un veliahtının bugün açıklanması bekleniyor

Perşembe, 9 Mayıs 2013 11:38

PANews_N0341021368010197412A_I1Ferguson’un halefi hemen hemen kesinleşti. Everton menajeri David Moyes, önümüzdeki sezon Manchester United’ın başında olacak. Resmi açıklamanın bugün yapılması bekleniyor.

Alex Ferguson’un emekli olacağını açıklamasının ardından, halefi de hemen hemen kesinleşti. ManU yönetimi, Everton menajeri David Moyes ile büyük ölçüde anlaştı. İskoç hoca Everton yönetimine sona erecek olan sözleşmesini yenilemeyeceğinin bilgisini verdi. Resmi açıklamanın ise bugün yapılması bekleniyor.

EN İSTİKRARLI 3. İSİM
2002’den bu yana Everton’ı çalıştıran Moyes, selefi Ferguson ve Arsene Wenger’in ardından, Ada’da en uzun süredir aynı takımın başında görev yapan menajer… United, City, Chelsea, Arsenal gibi rakiplerine oranla çok daha küçük bir bütçeyle çalışan Moyes, Everton’ı yıllardır ligin üst basamaklarında tutsa da takımıyla geçirdiği 11 yılda kupa kazanmayı başaramadı.

MOURINHO’NUN DA ADI GEÇİYORDU
İngiliz basını ve bahisçilerin favorileri, Everton’ı yöneten bir başka İskoç Menajer David Moyes ve Real Madrid’den ayrılmasına kesin gözle bakılan Jose Mourinho’ydu. Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jurgen Klopp ve Molde’yi 2 yıldır Norveç Ligi’nde şampiyonluğa taşıyan United’ın efsanevi oyuncularından Ole Gunnar Solskajer de United menajerliği için aday gösteriliyordu.