Ferguson ilk kez Cüneyt Çakır’la ilgili konuştu

Cumartesi, 9 Mart 2013 13:21

130308ferguson.hlargeManchester United Menajeri Alex Ferguson, Real Madrid maçı sonrası ilk kez basının karşısına çıktı. 3. kez Avrupa’dan kötü bir hakem kararıyla elendiklerini söyleyen Ferguson, “Son yıllarda olanlar nedeniyle bu oyuna inancınızı korumanız kolay değil” dedi.

Manchester United Menajeri Alex Ferguson, takımının Real Madrid’e elendiği Şampiyonlar Ligi maçı sonrası ilk kez basının karşısına çıktı.

Cüneyt Çakır’ın Nani’ye kırmızı kart gösterdiği pozisyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ferguson, “3. kez Avrupa’dan kötü bir hakem kararıyla elendik. Son yıllarda olanları düşündüğünüzde, bu oyuna inancınızı korumanız kolay değil” ifadelerini kullandı.

Alex Ferguson, Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’e elenmeleri sonrası, UEFA’nın zorunlu basın toplantısına çıkmamıştı. Yardımcısı Mike Phelan’a göre, Cüneyt Çakır’ın Nani’yi kırmızı kartla oyun dışında bırakmasına çok sinirlenen Ferguson, konuşacak durumda değildi.

Ferguson’dan, Çakır ile ilgili beklenen açıklama, haftalık basın toplantısında geldi.

Son dönemde sık sık hakem hatalarıyla karşılaştıklarını savunan Ferguson, “Son yıllarda olanları gördüğünüzde, bu oyuna inancınızı korumanız kolay değil. Avrupa’dan 3. kez hatalı bir hakem kararıyla elendik. Ancak yapabileceğimiz bir şey yok. Artık sadece Federasyon Kupası’ndaki Chelsea maçını düşünmek zorundayız” dedi.

Oyuncularının Real Madrid karşısındaki performansına övgüler yağdıran Ferguson, Cüneyt Çakır’ın daha önce İngiliz takımlarından 6 oyuncuya kırmızı kart gösterdiğini de hatırlattı.

Bu durumun maç öncesi kendisini endişelendirdiğini söyleyen deneyimli menajer, “Açıkçası endişem büyüktü. Bunu teknik ekibime de söyledim. Ancak elimizden gelen bir şey yok. United için iyi bir gün olmasa da yeni bir gün başladı ve taraftarımıza Chelsea karşısında iyi bir performans borçluyuz” diye konuştu.

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır’ın, hafta içi İngiltere’de oynanan maçın 56. dakikasında Manchester United’lı Nani’yi kırmızı kartla oyun dışına atması tartışmalara neden olmuştu.

Tags