Fenerbahçeliler adalet için yürüdü

Pazar, 16 Şubat 2014 20:42

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü onbinlerce kişinin katılımıyla Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirildi. Saat 13.30′da Aziz Yıldırım da Cadde’deki taraftarlar arasına katıldı. Taraftarlar saat 16:50′de stadyuma ulaştı. Bu arada Aziz Yıldırım’ın haftaiçi CNN Türk’te Ahmet Hakan’a yaptığı açıklamalardaki öngörüsü de bugün hem yürüyüş hem de Kasımpaşa karşılaşmasında gerçekleşti. Sarı lacivertli taraftarlar yürüyüş boyunca ve ardından Kasımpaşa maçının 34. dakikasında ‘Ali İsmail Korkmaz Fenerbahçe yıkılmaz’ marşını söylediler. Yıldırım haftaiçi CNN Türk’te katıldığı Tarafsız Bölge programında, “Ali İsmail Korkmaz tezahüratını kimse engelleyemez. Fener taraftarı söyler. Baskı yapmaya kalkarsanız insanlar da isyan eder. Sonu iyi olmaz” demişti.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞLILAR DA BAĞDAT’TA

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü Bağdat Caddesi’nde Şaşkınbakkal’dan başladı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı yürüyüş için 13.00′te toplanıldı. Saat 14.00′te ise Şaşkınbakkal’da yürüyüş başladı. Çok sayıda Fenerbahçe Taraftar Derneği’nin katıldığı yürüyüş, Kızıltoprak’ta sona erdi. Yürüyüş yaklaşık 3 saat sürerken grubun ön kısmı stadyuma ulaştı. Başkan Aziz Yıldırım ve beraberindekiler de Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’na ulaşarak maç saatini beklemeye başladı. Maç bileti olan taraftarlar da 19.00′da başlayacak Kasımpaşa maçına girmek için giriş kapılarına yöneldiler.

BAŞKAN YÜRÜYÜŞ BOYUNCA OTURMADI

Başkan Aziz Yıldırım, kızı, damadı ve torunuyla 13.30′da Şaşkınbakkal’a gelerek yürüyüşe katıldı. Yürüyüşün başlangıcından itibaren bir araç üzerinden taraftarları selamlayan Aziz Yıldırım bu süre boyunca hiç oturmadı.

Başkan Aziz Yıldırım alana Şaşkınbakkal’a kızı, torunu ve damadı ile gelince hep bir ağızdan “Dik dur eğilme bu taraftar seninle” sloganlarını attı.

Yürüyüşe yüksek katılım gerçekleşirken Fenerbahçeli eski yönetici Murat Özaydınlı, Twitter hesabından attığı mesajda “Polis rakamlarına göre katılım 300 binin üzerinde” mesajı attı. DHA’nın geçtiği habere göre ise toplamda 50-60 bin taraftar yürüyüşün büyük bir bölümünde yer aldı. Yaklaşık 40 bin taraftar ise yürüyüşün başından sonuna kadar yöneticilerle birlikte ilerledi.