Fenerbahçe’de oylama öncesi gergin gün!

Cumartesi, 2 Kasım 2013 14:49

fenerbahce-logo_6e7d4f88-1672-4c1a-9e81-19bf59266929_4_5CA38447-5B68-43F8-92E9-C84731B0FB58Fenerbahçe’de yeni kulüp yönetiminin belirleneceği kongre maratonu başladı. İki gün sürecek Genel Kurul’da başkanlık için Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ve Yamen Uzun yarışıyor. Hulusi Belgü ise hakkındaki ihraç kararının kaldırılması için yapılan oylamada olumsuz sonuç çıktığı için adaylıktan düştü.

Yıldırım, Mosturoğlu ve Ekşioğlu’nun kötü şöhret sahibi olmadıkları kabul edildi

İstanbul Anadolu 5.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2013/369 esas sayılı dosyası tahtında Recep Özcan tarafından açılan davada mahkeme 24.06.2013 tarihli ARA KARARI ile Başkan Sn. Aziz Yıldırım Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sn.İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Mehmet Şekip Mosturoğlu’nun “KÖTÜ ŞÖHRET SAHİBİ” olup olmadıkları yönünde araştırılması gereken bir hukuki delil ve belirsizlik oluştuğundan bahisle araştırma süresince bu kişilerin kulüp üyelikleri sebebiyle bulundukları görevlerinden uzaklaştırılmalarına karar verilmiş bilahare aynı mahkeme bu kararın Fenerbahçe Spor Kulübü Tüzüğünün 6 ve 16. maddeleri kapsamında değerlendirilmek üzere en kısa sürede olağanüstü genel kurula gidilmesi kaydıyla kaldırılmış olup, anılan mahkeme kararlarına uygun şekilde adı geçen üyelerin üyelik durumlarının görüşülmesi ve değerlendirilmesine hükmetmişti.

Fenerbahçe Kongresinde bu durum gündem maddesine alındı ve üyelerin oyuna sunuldu. Yıldırım, Ekşioğlu ve Mosturoğlu’nun şöhreti kötüye kullanmadıkları oylandı.

Bugüne kadar Fenerbahçe tarihinde hiç görülmemiş bu durumun sonucunda 3 isimin de kötü şöhret sahibi olmadıkları oy birliği ile kabul edildi.

İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu’nun kürsüye çıkıp konuşmaları sırasında Aziz Yıldırım’ın duygulandığı görüldü.

Aydınlar da olumlu yönde oy kullandı

Bu arada “kötü şöhret” oylamasında diğer başkan adayları da ve Mehmet Ali Aydınlar tarafında olan üyeler de Yıldırım, Ekşioğlu ve Mosturoğlu’nun şöhreti kötüye kullanmadıklarına dair olumlu bildiride bulanarak oy birliğine katıldılar.

Ancak bu sırada Aziz Yıldırım ve yönetimi destekleyenler ile yönetime muhalif grup taraftarları arasında sataşmalar yaşandı. Kötü şöhret oylaması sırasında salonun hemen hemen tamamı olumlu bir şekilde el kaldırıp oylarken, muhalefet kanadına seslenen üyelerin “hadi kaldırsanıza” şeklindeki sözleri bir anda gerginlik yarattı.

Oylama yarın saat 10:00′da başlayacak.