“Fenerbahçe Yıkılmaz!” kapağı ile Dipnot Tablet’in 149. sayısı çıktı.

Cuma, 24 Ocak 2014 16:25

Dipnot Tablet’te bu hafta yine hem Türkiye gündemini hem de dünya popüler kültürünü okuyacaksınız.

Bu hafta Erdi Aydemir yargıtayın şike davasında kararını vermesinin ardından “Fenerbahçe Yargıtaydan sonra ne yapmalı?” sorunsuna cevap aradı ve Fenerbahçede sistem sıfırlanmalı ve Fenerbahçe TV’ye kadar değişikliğe gidilmeli dedi. Peki “UEFA Ceza lobisinde” Fenerbahçe ne yapmalı, cevapları bu yazıda.

“3 imam var”  başlıklı yazısında Doğu Egesoy bu hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Yargıtay’da olduğunu iddia ettiği “Cemaat İmamı”nın aslında 1 değil 3 imam olduğunu anlatıyor. Bu kişiler Yüce Divan’da yargılanacak mı? Peki, Genel Kurmay Eski başkanı İlker Başbuğ’un kaderi ne olacak? Doğu Egesoy bu soruları yanıtlıyor. Egesoy ayrıca yeni HSYK yasasını da tercüme etti. Madde madde yeni HSYK yasasının detayları 006 Doğu Egesoy köşesinde.

Facebook’un sonu bu sefer gerçekten geliyor mu? Princeton üniveristesinin yaptığı araştırmaya göre 2 yıl içinde Facebook, kullanıcılarının %80′ini kaybedecek. Peki bu araştırmaya Facebook ne dedi? İldem Wilson’un bu haftaki yazısında okuyun.

Saint Lauren Music Project kapsamında ünlü tasarım markasının kreatif direktörü Hedi Slimane, Michigan’lı blues müzisyeni Curtis Harding ile bir araya geldi. “Next Time” isimli parçaya Slimane’nin çektiği video’yu Dipnot Tablet’de izleyin.

“Sizin hapishaneniz kaç oda bir salon?” Nazlıcan Yöney “bilmemneoğlu inşaat şirketleri”ni ve son yıllarda giderek büyüyen Türk emlak sektörünün hayatımıza olan etkisini yazdı.

Dünyanın en garip iş görüşmesi soruları Teknoloji bölümünde. Göksan Kadayıfçi Teknoloji şirketlerinin iş görüşmelerinde sorduğu en garip 25 soruyu derledi.

Suriye’de çözüme bebek adımları ile gidiyor ya da gidilemiyor. Taraflar en azından masaya oturmayı kabul etti, 40′ın üstünde ülke çözüm umudu için bir araya geldi. Peki ama Cenevre’den ne çıkacak? Hangi ülke Suriye’deki hangi muhalif gruplara destek veriyor? Dipnot Tablet yazarı Fuat Kahraman, Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof Dr. Tayyar Arı’ya hem Suriye hem de Cenevre 2′yi sorudu.

Dipnot Tablet sinema yazarı Ali Arıkan, sömestr tatilinde çocukların izlemesi için 10 filmlik bir liste yaptı. Sizin çocuklarınız da Ali Arıkan’ın küçüklüğü gibi evde sıkıntıdan Tazmanya Canavarı haline geliyorsa, bu filmler o canavarları ekrana kitlemek için ideal. Ali Arıkan’ın gösterimdeki filmeri puanladığı yıldız tablosuna da bakmadan sinemaya gitmeyin.

Hepsi ve daha fazlası Dipnot tabletin 148. sayısında. iPad’inize ücretsiz indirmek için;App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için TIKLAYINIZ

Android tabanlı tabletinize ücretsiz indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dipnot.dergi&hl=tr