Fenerbahçe, Real Madrid’in yıldızının peşinde!

Çarşamba, 9 Ekim 2013 10:10

Real Madrid's Luka ModricErsun Yanal, “Devre arasında çok iyi bir 10 numara almalıyız” dedi ve Real Madrid’in Hırvat yıldızını işaret etti. Yönetim, fiyatı astronomik olsa da Modric için nabız yoklamaya başladı.

Ligde liderliğin keyfini süren F.Bahçe, devre arasında kadrosunu süper bir yıldızla takviye etmeye hazırlanıyor. Teknik direktör Ersun Yanal’ın Trabzonspor maçı sonrası bazı yöneticilere “Takım her geçen gün iyiye gidiyor. Daha çok koşuyor ve savaşıyoruz fakat orta sahada çok yönlü oynayacak, kaliteli bir 10 numaraya ihtiyacım var. Alper iyi ama eksikleri bulunuyor. Mesela Modric gibi bir isim bizi çok rahatlatır” dedi. Mesajı alan yöneticiler bu sözleri başkan Aziz Yıldırım’a iletirken, Modric için nabız yoklama harekatı hemen başladı.

KİRALIK GELEBİLİR

Real Madrid Teknik Direktörü Ancelotti’nin, Xabi Alonso’nun sakatlığı nedeniyle zorunlu olarak oynattığı Modric, İspanya’da hiç de mutlu değil. İngiltere’ye dönmenin yollarını arayan Hırvat futbolcunun adı bir ara Manchester United ile anılsa da İngiliz kulübü herhangi bir somut adım atmadı. Fenerbahçe ise Modric’in yaklaşık 30 milyon euro’luk astronomik bedeli yüzünden, öncelikle kiralama formülü üzerinde duruyor. Sarı-lacivertli ekip, 28 yaşındaki Luka Modric’i bünyesine katar mı bilinmez ama görünen o ki sadece yıldız futbolcu için girişimde bulunması bile Avrupa’da çok konuşulacak.