“Fenerbahçe Aziz Yıldırım’a teslim olmuş” Kulüpte kılıçlar yine çekildi!

Salı, 15 Ekim 2013 09:30
fenerbahce-logo_6e7d4f88-1672-4c1a-9e81-19bf59266929_4_5CA38447-5B68-43F8-92E9-C84731B0FB58

Genel sekreter Talat Yılmaz şok iddialarda bulundu. Sarı-Lacivertli camiada resmen kılıçlar çekildi.

ŞOK SUÇLAMA

Genel Sekreter Talat Yılmaz: “Fenerbahçe, Aziz Yıldırım’a teslim olmuş. Yapılan şeyler içime sinmedi, geri çekildim. Yüzde 100 aday olacak. Yargıtay’dan aleyhine karar çıkarsa, yerine kukla getirecek. CAS ceza verdi mi verdi. Demek ki ortada bir leke var.”

JET YANIT

Yönetici Turan Şahin: “Yıldırım, cezaevindeyken başkan seçildi. O zaman niye onun listesine girmeyi kabul etti? CAS’ın onayını leke olarak yorumluyor. O zaman CAS kararından sonra niye ‘ben bu ekiple çalışmam’ deyip istifa etmedi? Zamansız bir konuşma”

Olağanüstü Kongre’de Aziz Yıldırım’ın listesine almayı düşünmediği Genel Sekreter Talat Yılmaz’dan şok suçlamalar. TV8’de Telegol programına konuşan Yılmaz, şunları söyledi: “Yapılan işler içime sinmedi, kendimi geri çektim. Dereağzı Tesisleri’nde tuvalet yok, bir şey yok. Serkan Acar, ‘Burası için iki kere para alındı, sen al, burayı yap’ dedi. Bir sürü yerden bağış aldım ve yaptırdım. ‘Talat Yılmaz suistimal yaptı, 1.5 milyon lira harcadı’ diye laf çıkarttılar. Benim boğazımdan haram para geçmedi. Başkan da 8 villa verdi Fenerbahçe’ye. Bu, suç. 8 villadan 5’i boş. Aziz bey, bu olaydan sonra benimle yüzyüze gelmekten kaçınıyor. Ben de ona, ‘boyun eğmem’ diye mail attım.

‘Görev icabı söyledim’

Tatilden sonra bu haksızlık karşısında sert bir açıklama yapacağım. 3 Temmuz sürecinden sonra kulübe yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırmaya çalıştım. Mayıs ayındaki kongrede, ‘Başkanımızın kellesini alamazsınız’ dedim ama bunun bir kısmını görev icabı söyledim. Şimdi bakıyorum, ‘Acaba kandırıldık mı’ diye düşünüyorum. Senin adamların benim hakkımda ‘hırsız, üçkağıtçı’ diyorsa, sen, bunları susturmuyorsan yanlış yapıyorsun. Adam diyor ki, ‘bana sormadan çivi çakamazsınız.’ Ver Krasiç’e 20 milyon Euro, ne olacak şimdi? Çöp. Sen kulübü Allah’tan gelen hükümlere göre mi yönetiyorsun? ‘Benim de hatalarım olabilir’ diyorsun, ‘Peygamber gibi insanım’ demeye getiriyorsun.

‘Kulüp Yıldırım’a teslim olmuş’

Bunları görünce ruhum sıkılıyor. Aziz Yıldırım yüzde 100 aday olacak. Eğer Yargıtay’dan aleyhine bir karar çıkarsa, yerine kukla getirecek. Fenerbahçe, Aziz Yıldırım’a teslim olmuş. CAS ceza verdi mi, verdi. Demek ki ortada bir leke var. Mehmet Ali Aydınlar’ı severim ama onunla beraber olmam. Aziz Yıldırım’la da asla devam etmem. Kimse ortaya çıkamıyor. Aydınlar çıkacaksa çıksın.” Talat Yılmaz’ın bu suçlamalarına yanıt yönetici Turan Şahin’den geldi. Şahin, “Zamansız bir konuşma. Bence yapmaması gerekirdi. Neden yaptı onu da bilemiyorum. Daha sonra açıklama yapacakmış belki o zaman anlatır. Aziz Yıldırım’ın başkan seçildiği bütün kongrelerin divan başkanıdır Talat Yılmaz. 8 villa alımının onaylandığı kongrede de divan başkanıydı. O zaman hiçbir itiraz yapmadı. Aziz Yıldırım cezaevindeyken başkan seçildi.

Niye tavır koymadı?

Hiç tepki vermeden, tereddüt etmeden Aziz Yıldırım’ın listesine girmeyi kabul etti. Yıldırım’ın haberi olmadan kulüpte hiçbir şey yapılmadığını söylüyor. Aziz Yıldırım’ı gayet iyi tanıyan biriydi. Madem böyle bir davranış şekli vardı, o zaman neden birlikte çalışmayı kabul etti. CAS’ın cezayı onamasını leke olarak yorumluyor. O zaman niye CAS cezasından sonra ‘ben bu ekiple çalışmam’ deyip istifa etmedi. Krasiç’e 20 milyon Euro verildi gitti diyor. O transferde kendisi yönetimdeydi. Gönderilirken de yönetimdeydi. Niye tavır koymadı? Taraftara yönelik suçlamalarda da bulunuyor. Bunları iyi araştırıp, bilgilenip öyle yapmak daha doğru olur. Yönetimde kimsenin Talat Yılmaz’ı usulsüzlük yapmakla suçladığına hiç şahit olmadım. Başkanın da böyle bir düşüncede olduğunu sanmıyorum. Hatta genel sekreterlik görevini iyi yaptığı da yönetimlerde konuşuluyordu. Neden böyle bir çıkışa gerek duydu bilemiyorum” dedi.

Yalçın Türk/FANATİK