Feministler ne istiyor? Bir erkek de feminist olabilir mi?

Salı, 7 Mayıs 2013 10:01

Dipnot.tv Tabu programında her hafta toplumun alışmakta zorlandığı bir tabu konuşuluyor. Bu haftanın tabusu: Feminizm

Feminizmin sadece tek bir tanımı olmadığından insanların algısına göre değiştiği vurgusu yapıldı. Feministlerinin çoğunun kadın haklarını savunurken aynı zamanda cinsiyetçiliğe, militarizme, kapitalizme de karşı oldukları söylendi. Sadece yasaların yapılmasının bir şey ifade etmediği, kadın cinayetlerini engellemek ve kadın haklarını korumak hususunda yasa uygulayıcıların da farkındalıklı olmaları gerektiği vurgulandı.

Feminist hareketin kadına özel bir alan olmasının önemli olduğu fakat erkeklerin de bu harekete destek vermelerinin sistemin yanlışlarını değiştirmek adına gerekli olduğu söylendi. Ataerkil toplumun aslında kadınlar kadar erkeklere de baskı kurduğu fakat çoğu insanın bu durumdan habersiz olduğu belirtildi.

Tabu programı haftaya kaldığı yerden bilmediklerimizin veya merak ettiklerimizin kapısını aralamaya devam edecek. Her Salı saat 21:00’deki programımızda tabularınızı yıkmaya hazır olun!

En büyük tabu, tabuların tartışılmasıdır diyor, haftaya Salı günü saat 21:00’deki programımıza katılımınızı bekliyoruz. Dipnot.tv Tabu programına Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay