FEMEN soyundu! Buna en çok Putin sevindi

Pazartesi, 8 Nisan 2013 15:00

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Resmi bir ziyaret için Almanya’da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukraynalı kadın hakları örgütü FEMEN’in protestosuyla karşılaştı. Putin ve Merkel, FEMEN kadınlarının çıplak eylemini şaşkınlıkla izledi.

Almanya’nın Hannover kentindeki Sanayi Fuarı’nı ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, kadın hakları örgütü FEMEN üyeleri tarafından protesto edildi.

Putin ve Merkel, fuarda stantları dolaşırken, FEMEN’li çıplak üç aktivist iki lidere doğru yürüyerek protesto eylemi gerçekleştirdi. Kadın eylemciler, “Diktatör Putin” şeklinde sloganlar attı.

FEMEN’li kadınlar, vücudlarına Putin’i eleştiren sloganlar da yazdı.
Kadın aktivistlerin protesto gösterisini ilk önce şaşkınlıkla izleyen Putin, “Böyle bir eylemde korkulacak bir şey yok. Böyle bir eylem gerçekleştirilmese, bu fuardan kimsenin pek haberi olmazdı” dedi.

FEMEN’in Putin ve Merkel’e bu kadar yaklaşmaları Alman güvenlik birimlerinin zafiyeti olarak değerlendirildi. Almanya Başbakanı Angela Merkel ise, Putin’i Rusya’da Alman derneklere düzenlenen operasyon konusunda eleştirdi.