Fazıl Say’dan ‘Tweet’ açıklaması

Perşembe, 18 Nisan 2013 10:32

12330_09b05572fc394c0d81b1583b8f4eef44Twitter’da yazdıkları dolayısıyla 10 ay hapis cezasına çarptırılan piyanist ve besteci Fazıl Say, o sözlerin kendi ifadesi olmadığını söyledi.

Say, avukatı Meltem Akyol aracılığıyla bir açıklama yaptı:

“Yazılı ve görsel medyada müvekkilim Fazıl Say aleyhine açılan davada verilen mahkumiyet kararına ilişkin olarak, yapılan yorum ve tartışmalarda dikkatimizi çeken ve yanlış algılanan bir hususu düzeltme ihtiyacı doğmuştur.

O sözler Fazıl Say’a ait bir ifade olmayıp kendisine cevap olarak gönderilen bir tweetin tarafınca retweet edildiği bir ifadedir.
Ayrıca Fazıl Say ‘Dün gece bu sayfada yazılanlar, rt edilenler, kimi insanların fikirleridir.(fikir başka başka olmasa … der Veysel) rahatsızlıkla ilgilenilmesin?’ diyerek iradesini ve hakaret ve aşağılama kastı olmadığını da açıkça beyan etmiştir.

Görsel ve yazılı medyada bu ifadelerin müvekkilime ait ifadelermiş gibi yansıtılması ve bu nedenle kamuoyunda yanlış bir algı oluşmasını önlemek amacıyla bu bilgilendirme metnimizin ekinde tweete ait yazılı çıktı örneklerini sunuyorum.”