Fatma Şahin: Bingöl’deki tecavüze sessiz kalmayacağız

Çarşamba, 19 Haziran 2013 14:27

fatma-sahin(1)BİNGÖL’ün Solhan ilçesinde 5 uzman çavuşun 16 yaşındaki bir kıza cinsel istismar ve tecavüzde bulundukları iddiasıyla haklarında soruşturma açılmasından sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, olaya sessiz kalmayacaklarını, bakanlığın hukuk müşaviri ve uzmanlarını Bingöl’e gönderdiklerini açıkladı.

BDP Bingöl Milletvekili ve Grup Başkanvekili İdris Baluken ise, olayı kitlesel olarak kınamak için bugün BDP Bingöl il başkanlığının bir toplantı yapacağını söyledi.

Solhan ilçesinde 2 yıl önce 16 yaşındaki E.A adlı bir kıza cinsel istismarda bulundukları ve tecavüz ettikleri iddiasıyla haklarında soruşturma açılan ve tutuklandıktan sonra serbest bırakılan 5 uzman çavuş ile ilgili haberlerin medyada yer alması üzerine olaya tepkiler attı. Sosyal medyada da olayla ilgili tepkiler paylaşıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Twitter’daki hesabından, “Bingöl’deki tecavüze sessiz kalmayacağız. Arkadaşlarım konunun tüm ayrıntılarını öğreniyor. Gerekirse Bakanlık olarak müdahil olacağız” diye yazdı. Bakan Şahin daha sonra attığı mesajda ise, “Bingöl’deki tecavüze sesiz kalmamak için Aile Bakanlığı hukuk müşaviri ve uzmanları şu anda Bingöl’deler. Biz burada çocuğun yanında tarafız” dedi.

Tags