Fatih Terim’e ceza yolda

Çarşamba, 27 Şubat 2013 09:12

fd46eb18-7160-4592-8bdf-64323f76ddd2Galatasaray – Ordusopor maçındaki en önemli olaylardan biri, Fatih Terim’in hakem Serkan Çınar tarafından tribüne gönderilmesiydi.

Olayla ilgili çeşitli iddiaların ardından, maçla ilgili hakem ve temsilci raporları yazıldı ve raporlardaki bazı ayrıntılar ortaya çıktı.

Galatasaray’a göre Terim, maç sonu hakeme “Beni ne kadar tahrik etsen de sana ne küfür ne de hakaret edeceğim” dedi.

Çınar’ın ise raporuna, “Terim, ‘bana ceza yazma gücü bulamazsın. Hakaret etmeye bile gerek görmüyorum’ dedi” diye yazdığı öğrenildi.

Hakem Serkan Çınar, devre arasında Terim’in kendisine “Çık maçı 2. yarıyı da katlet” dediğini yazarken, maç sonundaki diyaloglara da raporun da yer verdi.

Galatasaray, maç sonunda Terim’in, “Kendisine dik dik bakan hakeme dönüp ‘Beni ne kadar tahrik edersen et sana ne küfür ne de hakaret edeceğim. Sana, bana ceza verdirme zevkini tattırmayacağım” dedi iddiasına bulunurken, Çınar raporunda, “Bana ceza yazma gücünü bulamazsın. Sana hakaret etmeye bile gerek görmüyorum” dediğini yazdı.

Terim’in küfür etmemesine rağmen ağır hakaretler içeren ifadeler kullanması ve maç bitene kadar taktik vermesi nedeniyle, daha önce ertelenen 2 maçlık cezası da eklenerek toplam 7 maça kadar men edilmesi gündemde.