FARKINIZ LANETİNİZ OLABİLİR Mİ? Mehmet Doğan yazdı

Cumartesi, 22 Eylül 2012 11:30

Dipnot Tablet yine renkli, güncel ve dopdolu bir dergi oldu. Makaleleri, videoları, fotoğraflarıyla başında uzun zaman harcayabileceğiniz bir dergi tablette sizleri bekliyor.

“İNŞALLAH’TAN MAŞALLAH’A ADNAN OKTAR’IN FENOMENLERİ” kapağı ile Dipnot Tablet’in 79. sayısı yayında!

Bizler; insanlık, kazanmak için kılımızı kıpırdatmadığımız özelliklerimizi arşa çıkarmaya bayılanlarız. Bazılarımız ‘’beyaz’’, bazılarımız Fransız olduğu için üstündürler. Türk olmak kudrettir. Siyah olmak köle olmaya, Amerika’da doğmak hükmetmeye, İngiliz olmak asilliğe işarettir. Kılımızı kıpırdatmadan sahip olduğumuz bu özelliklerimiz tüm kazanımlarımızın bel kemiğidir!

Dünyanın tüm insanları ayrı hikayelerin başrollerini oynarken, farklı olanların gördükleri zulümler, birer dram örneğidir.

Albinolar; vücutlarında tirosinaz enzimi eksik olduğundan ve buna bağlı melanin pigmentinin olmayışından tenleri ve vücut kılları beyaz olur. Gözleri pigmentin oranına göre kırmızı ya da mor olabilir. Genetik bir özellik ancak, genetik bozukluk, hastalık olarak niteleyenler de var. Dünya çapında 300 bin kadar Albino olduğu düşünülüyor. Bunun büyük bir bölümü Afrika’da yaşıyor. Yani siyahların içinde ‘’beyazlaşmış siyah’’ olmaktan bahsediyorum.

Albino olmanın tek sıkıntısı; güneşe duyarlılık ve buna bağlı cilt kanseri ölümleri değil tabi ki. Farklı olursunuz da çileniz biter mi? Lütfen…

170 bin Albinonun yaşadığı düşünülen Tanzanya’da büyücüler, büyü yapmak için Albinoların organlarını kullanıyor. Bu amaçla her yıl yüzlerce insan katlediliyor. Albino organları büyücüler tarafından satın alınıyor.

Tanzanya’da sokak ortasında çocuk ya da kadın olduğuna bakılmaksızın öldürülen Albinoların kolları ve ayakları kaçırılıp bu organlarıyla büyü yapılıyor. Onların uhrevi varlıklar olduklarına inanıyorlar. Zengin olmak ya da mutlu olmak ‘’farklı doğmuş’’ bir insanın katledilmesiyle mümkün sanılıyor. Balıkçılar Albino saçlarının daha fazla balık tutmayı sağlayacağını düşünüyor. Madenciler organları ile daha fazla altın bulacağına…

Tanzanya’da ya da Zimbabwe’de durum pek farklı değil, UNICEF ‘in raporuna göre, Zimbabwe’de 1 milyon 200 bin, Tanzanya’da 1.4 milyon HIV/AIDS virüsü taşıyan insan yaşıyor. Bu ülkelerde Albinolar ile cinsel ilişki yaşamanın, AIDS’i tedavi ettiğine inanılıyor. AIDS‘li erkekler bu bilimsellikten uzak inanışla, çocuk ve kadınlara tecavüz ediyor. AIDS’ten kurtulmayı umuyor.

Ayrıca Albinolar Afrika’da lanetli olarak görülüyor. İş ve eş bulmaları dahi çok zor. Toplum tarafından dışlanıyorlar.

Twitter: DGNMehmet

Tags