“Kainatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo”

Pazartesi, 8 Şubat 2016 13:52

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan Fark Yaratanlar Programı’nın yedinci sezonunun sekizinci Fark Yaratan’ı Açık Radyo oldu. Yazar ve radyo programcısı Ömer Madra, 20 yıl önce 92 ortak ile beraber Açık Radyo’yu kurdu. Açık Radyo, toplumsal eşitsizlikler, özgürlük, demokrasi, kadın erkek eşitliği, çevre kirliliği konularında farkındalık yaratmaya ve insanları bilgilendirmeyi amaçlıyor. Açık Radyo kurulduğundan bu yana “Kâinatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo” parolasıyla yayın hayatına devam ediyor.

Açık Radyo adından da anlaşılacağı üzere anlatacak toplumsal bir derdi olan herkese kapılarını açıyor. Açık Radyo’da bugüne kadar 21 farklı ülkeden 1090 programcı 1000’in üzerinde programa imza attı. 20 bin farklı konuk Açık Radyo mikrofonlarına kendi düşüncelerini ifade etti.

Ömer Madra ve 92 ortak tarafından kurulan Açık Radyo bugüne kadar  toplumsal hayatta farkındalık yaratmak ve sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla yüz binlerce kişiye ulaştı. Binlerce hikaye ve düşüncenin duyulmasına yardımcı oldu.

Sessizlerin ve alternatif tüm seslerin duyulmasına imkân sağlayarak sivil toplum alanında kocaman bir fark yarattı.

 

Fark Yaratanlar videolarını izlemek ve paylaşmak için:

www.farkyaratanlar.org

www.facebook.com/FarkYaratanlar

https://twitter.com/farkyaratanlar

www.youtube.com/user/turkeychangemakers

www.sabancivakfi.org