Facebook’tan yeni haber uygulaması: Paper

Perşembe, 30 Ocak 2014 15:04

Facebook bugün uzun zamandır konuşulan yeni haber uygulaması Paper‘ı tanıttı. 3 Şubat’tan itibaren indirilebilecek yeni uygulama şimdilik sadece iPhone’larda ve maalesef sadece ABD’de kullanılabilecek.

Facebook’un son zamanlarda haber paylaşımı açısından en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri haline gelmesi ile, sosyal medya devinin haber sunumu konusunda böyle bir yeniliğe gideceği bekleniyordu.

Paper uygulaması Facebook’un eski uygulamasında bulunan tüm tıklama düğmelerini de ortadan kaldırıyor. Paper uygulaması kaydırma ve ekran ile yapılan diğer hareketlerle kullanılıyor. Bu hareketlerin kullanıcı tarafından kısa sürede öğrenileceği söylenirken Paper’da haberler de artık seçme kaynaklardan tam ekran olarak veriliyor.

Facebook’un yeni Paper uygulaması popüler haber uygulaması Flipboard‘dan esinleniyor ancak onu çok daha ileri bir düzeye taşıyor. Teknoloji yazarları eski Facebook uygulamasının hemen her özelliğini içinde barındıran Paper’dan sonra bir daha kimsenin eski uygulamayı kullanmayacağını söylüyorlar.