Evsizlerin bir günü nasıl geçer?

Perşembe, 14 Şubat 2013 15:23

Dipnot.tv Hayat Üniversitesi canlı yayınında, evsiz olmanın ne demek olduğu, evsizlerin yaşamları konuşuldu.

Evsizlerin nasıl insanlar olduğu sorusuna, sadece bir haber olduğunda ismi anılanlar olduğunu söyleyen Ali Mendillioğlu, “Tanıdığım evsizlerin büyük çoğunlukla iki ortak özelliği var. Birincisi yetiştirme yurtlarından geliyorlar, ikincisi ise cezaevine bulaşmış kişiler” dedi.

Bugünün insanın üretim ilişkileri içindeki işleviyle kendini ifade ettiğini söyleyen Mendillioğlu, “Sokağa düşmek, evsiz kalmak bu devirde çok kolay”  dedi.

Hayatın size sunduğu seçeneklerden ehvenişer (kötü olanın içinde iyisi) seçeneğin evsiz yaşamak olabildiğini söyleyen Ali Mendillioğlu, evinizde şiddet görüyorsanız, 4 duvar arasında baskı altındaysanız, evsiz olmanın size sahte bir özgürlük verebildiğini söyledi.

Yetiştirme yurdundaki çocukların sevgisizlikten mutluluğu sokakta aradığını ve sokağa çıktıklarını aktaran Mendillioğlu, ailesi olup da sokağa düşmenin, zaten sokakta çalıştırdıkları için veya fiziksel şiddet gördükleri hatta ensest ilişkiler sebebiyle olduğunu söyledi.

Dipnot.tv’nin canlı yayın programlarına siz de katılabilirsiniz. Bunun için Google Plus sayfamızı takip edin ve sitemizde yayınladığımız linke tıklayın.

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni