Eve biri mi lazım?

Çarşamba, 3 Eylül 2014 11:53

İster yeni taşınmış olun, isterseniz de uzun süredir aynı evde yaşıyor olun, evi temizletmek her zaman problem olmuştur. Göksan Kadayıfçı, temizlikçiler ile temizlikçi arayanları buluşturan EveBiriLazim.com’u Dipnot Tablet için yazdı.

Eve Biri Mi Lazım? 

İster yeni taşınmış olun, isterseniz de uzun süredir aynı evde yaşıyor olun, evi temizletmek her zaman problem olmuştur. Eve gelen birilerini bulmaktan öte, eve gelen kişi güvenilir mi, evi bırakıp gidebilir miyim gibi sorular devamlı kafanızı kurcalar. Hatta yıllarca alıştığınız temizlikçiniz sizi bırakıp giderse, işte o zaman yandınız.

Ben evimi kendim temizliyorum diyenler için bir problem yok fakat bir işte çalışıp buna vakti olmayanlar için temizlik işi bir hayli problem. Yeni bir eve taşındığımdan dolayı ben de evi temizletmek için bir takım arayışlara girdim ve tam o sıralar tesadüfen Veysel Berk ile tanıştım. Kendisinin bir internet girişimcisi olduğunu ve temizlik işine el attığını öğrenince tahmin edebileceğiniz gibi benim antenlerim dikildi ve kendisini sorgu odasına davet ettim.

Evebirilazim.com isimli bir internet sitesi kuran Veysel Bey, temizlikçiler ile temizlikçi arayanları bir araya getiren bir pazar yeri oluşturmuş. Sektördeki açığı gördüğü için de kurar kurmaz site yüksek bir talep patlaması yaşamış. 3 hafta gibi kısa bir sürede kurulan sitenin şu an 30 bine yakın kayıtlı kullanıcısı varmış. Gelen talepler sonucunda da bir ay içerisinde yüzlerce evi temizlemişler. Siteyi kullanmak oldukça basit, temizlikçi bul tuşuna bastığınızda sizi bir forma yönlendiriyor, eviniz hangi boyutlardaysa ona göre ücretlendiriliyorsunuz. Ekstra temizlik hizmetleri isterseniz de ona göre ücret otomatikman değişiyor. Ardından hangi gün ve saatler arası temizlik istediğinizi belirtiyorsunuz ve rezervasyon yaptırıyorsunuz. Bu kadar basit.

Evebirilazim.com’un 20 kişilik bir ekibi var. Site günde 100’ün üzerinde temizlikçi başvurusu alıyor ve sisteme dâhil edilen her temizlikçi hem mülakat hem de deneme yolu ile alınıyor. Zaten site içerisinde de bir puanlama ve yorum sistemi var. Buradan kullanıcıların yorumlarına da bakabilirsiniz. Sistemin yararlarını Veysel Bey şöyle anlatıyor:

‘’Bizim tüm temizlikçilerimiz sigortalı, özenle seçilmiş, temizlik eğitiminden geçirilmiş ve güvenilir arkadaşlardan oluşuyor. Aldığınız hizmet kalitesi her seferinde yüksek, yüzde 100 memnuniyet garantisi veriyor EveBiriLazim kullanıcılarına. Bunun yanında EveBiriLazim, hizmet alan ev sahiplerini sigorta bürokrasisinden; ülkeyi de geniş ölçekli bir kayıtsız ekonomiden kurtaracak bir sistem kullanıyor.

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play