Evdeki kedi dahil herkesi öldürdü

Cuma, 31 Mayıs 2013 11:47

fileKaraman’da cinnet getiren Afgan uyruklu genç, evde annesi, babası ve 2 kızkardeşini bıçaklayarak öldürdü. Nezar A. evdeki kediyi bile bıçakladı.

Mehmet Bey Mahallesi, Kenzi Caddesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan Afgan uyruklu Nezar A. (19), gece geç saatlerde evin balkonunda alkol adıktan sonra bunalıma girerek cinnet getirdi.

Mutfaktaki ekmek bıçağını alan Nezar A, odada yatan annesi Nesibe (52) ile dışarı kaçmaya çalışan ablası Naciye (23) ve kız kardeşi Mesude A’yı (17) defalarca bıçaklayarak öldürdü. O sırada diğer odadan gürültüye bakmak için kalkıp gelen babası Ahmet A’yı (63) bıçaklamaya başladı. Yaralı olarak evden kendisini dışarı atan baba Ahmet A, caddenin ortasına yığıldı. Bu sırada Nezar A, evdeki kedinin de boğazını kesti.

Olaydan sonra evden çıkan Nezar A, üstü başı kan içinde evlerinin yakınındaki fırına gidip ekmek aldı. Soranlara da kaza yaptığını söyleyip ambulans çağırmalarını istedi. Ambulansa alınan Nezar A. sağlık görevlilerine önce eve uğramalarını, ardından hastaneye gitmelerini soğukkanlılıkla söyledi.

Eve giden sağlık görevlileri baba Ahmet A.’yı, sokak ortasında kanlar içinde yatarken gördü. Sağlık görevlileri Ahmet A.’yı, ambulansa alıp ilk müdahaleyi yaptı. Bu sırada bahçede yerde yatan 2 kişinin de olduğu fark edildi. Sağlık görevlileri yerde yatan anne ve ablanın yanına gittiklerinde öldüğünü saptadı. Eve girdiklerinde ise Nezar A.’nın kız kardeşinin cansız bedenini buldu. Sağlık görevlileri polise haber verdi. Ambulansla Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırılan baba Ahmet A., yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Polis tarafından gözaltına alınan ve soğuk kanlılığını sürdüren Nezar A., yapılan kontrolde 0.26 promil alkollü çıktı. Nezar A.’nın ailesinden öldürdüğü 4 kişinin cesedi savcının incelemenin ardında otopsi için Karaman Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Karaman’da, ocak ayında Van’dan gelen Afgan uyruklu ailenin 17 yaşındaki oğulları Milad A’nın 28 Mart’ta intihar ettiği, Nezar A’nın o günden beri bu olaydan ailesini sorumlu tuttuğu öğrenildi.