EUROPOL’den sert çıkış: Biz maç açıklamadık

Pazar, 10 Şubat 2013 15:57

İstanbul’da düzenlenen Interpol ve FIFA’nın İstarbul’da düzenlediği ve Savcı Mehmet Berk’in de katıldığı Şike ve Yasadışı Bahis Çalıştayı ile ilgili önemli detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

EUROPOL’ün yayınladığı rapordan sonra yerli ve yabancı medyada maç sayısı ve maçların adları ile ilgili büyük bir spekülasyon yapılırken EUROPOL yaptığı ikinci açıklamada kimseye maçlar konusunda herhangi bir bilgi vermediklerinin altını çizdi.

4 Şubat 2013′te düzenlediği Uluslararası Basın Konferansının ardından, şike iddiaları (maç bağlama) hakkında bir basın bildirisi yayınladı. Tüm dünya genelinde basının bu konferansa katılım oldukça yüksekti.

Şike yapıldığının iddia edildiği maçların kaynağının Europol olarak verilmesinin ardından medyada birçok spekülasyon çıkmıştır. Europol olarak bu konu hakkında herhangi belirli maç için herhangi bir detaylı bilgiyi hiçbir merciye vermedik. Bu tip konularda alınacak olan kararlar tamamen bahsi geçen ülkelerin elinde ve Eurpol’ün sorumluluğu dışındadır.

Şu andan itibaren, Europol olarak ilgili maçlar, oyuncular ve kişiler hakkında açılan soruşturma ve çıkan spekülasyonlara herhangi bir şekilde dahil olmayacak ve yorum yapmayacağız.”

Tags