Eşsiz gün batımının adresi: Santorini

Salı, 12 Ağustos 2014 15:14

Yunanistan adaları gezi rehberlerinde kartpostallarda renkli çatılı, mavi kapılı, harika manzaralı, beyaz bina resimleri vardır ya… İşte onlar Santorini Adası!

Dünyada gün batımı denilince akla gelen ilk yer Santorini olmalı. Akşam saatlerinde adanın romantik yeri Oia’ya gidip gün batımını izlemek bir başka oluyor. Oia, Santorini denilince akla gelen şu mavi kubbeli kiliselerin bulunduğu adanın meşhur köyü. Size bu hafta tam burada olan bir oteli önereceğiz.

Santorini-1Charisma Suites, Oia köyünün tam tepesinin üzerine kurulmuş bir otel. Instagram’da şahane fotoğraflar paylaşabileceğiniz açık bir havuzu bulunuyor. Beyaz badanalı duvarlara ve bembeyaz dekora sahip Charisma Suites’te Kiklad tarzı konaklama birimleri bulunuyor. Tüm odalarda Kaldera ve Ege Denizi manzaralı teraslar var. Yani daha ne olsun!

L74672Odalar minibar, buzdolabı ve yemek masası ile donatılmış. Bazı konaklama birimlerinde açık spa küveti bulunuyor. Bu odaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Konuklar, havuz kenarındaki barda lezzetli atıştırmalıkların ve ferahlatıcı içeceklerin keyfini çıkarabilir. Üstelik oda servisi de var. Santorini havaalanına ve limana 20 kilometre mesafede olan otelde, ücretsiz otopark da mevcut.

L74673

Hazırlayan: Aslı Göknar

Dipnot Tablet 177. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play