Eşcinsellerle aranızda bir fark olmadığının farkında mısınız?

Salı, 30 Nisan 2013 11:56

Dipnot.tv canlı yayın programı Tabu’da bu hafta LGBT (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel) Aileleri İstanbul Grubu’nu konuk ettik ve çektikleri belgesel filmi “Benim Çocuğum” hakkında konuştuk.

LGBT Aileleri İstanbul Grubu’nun (LİSTAG) 2008 yılından beri eşcinsel ve trans bireylerin ailelerine ulaşmak için kurulan bir sivil toplum örgütü olduğundan bahsettik. Önce İstanbul’da bir kaç aile ile başlayan bu topluluğun değişik illerde farklı ailelere ulaşmasının ve “Benim Çocuğum” belgeselini çekmesinin hikayesini dinledik.

Programa katılan Şule ve Ömer Ceylan bizlere kendi tecrübelerinden bahsettiler. LİSTAG’a kadar oğullarının eşcinselliğinden neredeyse kimseye bahsetmediklerini ve bir yük altındaymış gibi yaşadıklarını belirten Şule Ceylan diğer ailelerle bunu konuşabilmenin ve bu konuda yaptıkları çalışmaların kendilerine çok iyi geldiğini söyledi. Ayrıca baştan hiç beklemedikleri yerlere geldiklerini ve TBMM’ye kadar gittiklerinden bahsetti.

“Benim Çocuğum” belgese filminin sponsor alınmadan bağışlarla çekilen bir film olduğu söylendi. Geçtiğimiz Şubat ayında festivalde gösterilen film için güzel tepkiler aldıklarını belirten Ömer Ceylan filmin gösterimlerinin farklı yerlerde hala devam ettiğini ve filmi vizyona sokmak istediklerini söyledi

Tabu programı haftaya kaldığı yerden bilmediklerimizin veya merak ettiklerimizin kapısını aralamaya devam edecek. Her Salı saat 21:00’deki programımızda tabularınızı yıkmaya hazır olun!

Siz de Salı günü saat 21.00′de Tabu canlı yayınına katılmak ve düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz,Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın sırasında paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak katılabiliriz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay