Ertuğrul Günay Twitter’da AK Parti’deki 6 yılını değerlendirdi

Çarşamba, 29 Mayıs 2013 15:35

b15d1083bb3560471e8c3f30ab8dbc10AKP’li Ertuğrul Günay, Twitter ‘daki hesabında Ak Parti ‘deki 6 yılını değerlendirdi. Hiçbir zaman doğru bildiklerini söylemekten vazgeçmediğini belirten Günay, bunun için bedel ödediğini de açıkladı.

İşte Günay’ın Twitter hesabından paylaştığı o tweetler:

1- 6Yıl önce/29 Mayıs 2007′de 27 Nisan Muhtırasına ve darbe çağrılarına karşı durarak -ve hiçbir partiye üye değilken- AKParti’ye katıldım.

2- 29 Mayısta Grup’ta “Bugüne kadar inandıklarımı/savunduklarımı aynı kararlılıkla savunmaya devam ederek” AKParti’ye katıldığımı söyledim.

3- Bu 6 yılda,darbe zihniyetini geriletmeye katkı yapmaktan, birçok tarihi eseri koruyup, binlercesini ülkemize getirmekten gurur duydum.

4- Bakanlığım boyunca inandıklarımı -herkese karşı/her durumda- kararlılıkla savunmaktan kaçınmadığıma vicdan sahipleri ve Allah şahittir!

5-Bu tavrımın bedelini ödedim(Bilen biliyor); -halkın sevgisiyle-ödülünü de gördüm. Yaşamım boyunca “Hakk bildiğim yolda” yalnız da yürüdüm

6-”Komşusu açken tok yatan bizden değil” sözü insana yakıştığı gibi “Haksızlıklar karşısında susmanın” da ancak şeytana yakışacağına inandım

7- Bu inanç ve kararlılıkla sadece vicdanımın ve -büyük çoğunluğu AKParti’li- masum ve mazlum halkın sesini dinledim; buna devam edeceğim.

8- Bunları iz’an/insaf sahiplerinin bilmesi için yazdım. İz’ansız ve insafsızların şerrinden Yaradan’a sığınırım “..e’uzü biRabb’in nas!”

9- Son: “Vel’asr! İnsan yok olup gidicidir; ancak inananlar, doğru işler yapanlar, Hakk’ı öğütleyenler ve (bu yolda) sabredenler kalıcı”