“Erkek genelevleri açılsın” fikrinin babası 5 bin başvuruyu Dipnot.tv’ye değerlendirdi

Pazartesi, 1 Nisan 2013 16:02

rkek-genelevi-acilsin_6494c8d9-21e7-48c9-bea4-f85cbc4172b9_4_B585DB9F-E004-45DB-8EA5-BE66548B988EDipnot/Özel - Hayrettin Bulan, “Erkeklerin vesikalandırılıp çalıştırılacağı, kadınların müşteri olacağı erkek genelevleri de açılsın” sözleri ile gündeme bomba gibi düşen Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan Dipnot.tv’ye konuştu. TBMM’nin genelevde çalışan kadınlardan özür dilemesini isteyen Bulan ”Yoksa tüm dünya yakında Türkiye’deki “Erkek Genelevi” tartışmasını konuşacak” diye belirtti.

TBMM kadınların çalıştığı genelevleri normal görüyorsa, o zaman erkek genelevlerinin de normal olduğunu görmesi gerektiğini belirten Bulan “ Ya kadınların vesikalandırılıp köleleştirilip mal gibi satıldığı genelevlerdeki kadınlardan özür dilenip,vesikalarını imha edip, tazminat ödenerek sosyal haklara kavuşturulacak ya da isteğimizin gerçekleşmesi için gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine dahi başvurarak mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

İşte derneği 20 gün içerisinde telefonla arayan 5 bin kişinin en çok merak ettikleri;

“İşsizim,çok zor durumdayım,ben de erkek genelevinde çalışabilir miyim,bunun için nereye başvurmam gerekiyor”

“Erkekler de kadınlar gibi vesika mı çıkaracak”

“Genelevden çıkmak istediğim zaman istediğim zaman çıkabiliyor muyum”

“Erkek genelevinde vizite ücreti ne kadar olur,patronun payı,devletin vergisi ne kadar olur bana ne kadar kalır,emekli olabilmek için kaç yıl çalışmam gerekir”

“Erkek genelevinde güvenlik olacak mı,namus cinayetine maruz kalabilir miyim”

“Genelev yaşamını bırakmak istediğim zaman ,rahatça bırakabilir miyim,genelev mafyasının bir baskısı olur mu?”

“Evli erkekler de genelevde çalışabilir mi?”

“Üniversite öğrencileri de çalışabilecek mi,eğitim hayatımızda sorun olur mu?

“Vesikalı genelev erkeği olmak çocuklarımın hayatını nasıl etkiler,çocuklarımın bazı özel mesleklere girmesinde vesikam olumsuz etki yapar mı? Gibi sorular yönelttiler.

“Erkek genelevleri açılırsa,müşteri olarak yaşlı kadınlarda mı gelecek?”

Tags