Eric Cantona’dan Burak’a büyük övgü

Perşembe, 14 Mart 2013 10:57

Eric-Cantona-promoting-Lo-001Eric Cantona, maç özetlerini yorumladığı Fransız kanalında Burak Yılmaz’a övgüler yağdırdı.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turunda oynanan Schalke 04-Galatasaray mücadelesi futbolseverlerin adeta nefeslerini keserken, Cimbom’un bu zaferi Avrupa’da da büyük yankı uyandırdı.

CANTONA’YA BURAK SORULDU
Zorlu karşılaşmanın özet görüntülerini Fransız “Canal +” için yorumlayan Manchester United’ın unutulmaz yıldızı Eric Cantona, Cimbom’un golcüsü Burak Yılmaz’ı adeta göklere çıkardı. Cantona; spikerin, kendisi gibi formasının yakalarını kaldırarak ayrı bir tarz yaratan Burak için, “Burak’ın da senin gibi sürekli yakaları kalkık. Onun da adı United ile geçiyor. Ne dersin, başarılı olur mu?” şeklindeki sorusuna şu ilginç yorumu yaptı:

MANCHESTER DA DAHA FAZLA ATAR
“Türk yıldız Burak Yılmaz, gerçekten de birinci sınıf bir futbolcu. Onda adeta kendimi görmüş gibi oldum. Manchester United’da başarılı olur mu? Galatasaray forması altında Şampiyonlar Ligi’nde bu kadar çok gol atabiliyorsa; Manchester United’da daha da fazlasını atabilir diye düşünüyorum. Kaldi ki Manchester United’ın da, Cristiano Ronaldo’dan sonra bu tarz bir futbolcusu olmadı.”

BURAK’I SAVUNDU
Eric Cantona, oyundan çıkarken Burak Yılmaz’ın eldivenleri fırlatmasını ise “Ben de hiçbir zaman oyundan dışarıya alınmayı sevmezdim. İsyanı bunaydı” şeklinde yorumlayarak Burak’ı savundu.

Tags