Ergenekon duruşması öncesi operasyon

Cumartesi, 3 Ağustos 2013 11:38

izmirde_sosyal_medya_operasyonu_h34320Pazartesi görülecek Ergenekon karar duruşması öncesinde polis İstanbul ve Ankara’da operasyonlar düzenliyor. Türkiye Gençlik Birliği, İşçi Partisi ve Aydınlık gazetesinde arama yapılıyor.

İstanbul’da polis, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İl binası ve yöneticilerinin evlerinde arama yapıyor. Sabah saatlerinde TGB’nin Beyoğlu’ndaki il binasına gelen polis, arama başlattı. Bu arada çevrede de çevik kuvvet polisleri geniş güvenlik önlemi aldı. TGB il binasına çıkan sokakların hepsi kapatıldı.

TGB yöneticilerinin evlerinde arama

Arama yapılan yerlerden biride TGG Genel Başkanı Çağdaş Cengiz’in Beyoğlu’ndaki evi. Polis, Cengiz’in evinde aramasını sürdürüyor.

Ankara’da da arama

Operasyon kapsamında Ankara’da Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Mustafa Kaya, Ulusal Kanal muhabiri Mehmet Kıvanç, Aydınlık muhabiri Osman Erbil ve İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz’ın evinde arama yapıldığı öğrenildi.

Bu kişiler hakkında gözaltı kararı olduğu ve işlemlerin ardından İstanbul’a gönderileceği belirtildi.

“5 Ağustos’ta Silivri’ye” çağrısı yapmıştı

TGB, Silivri’de 5 Ağustos Pazartesi günü yapılacak olan Ergenekon davasının karar duruşması öncesi herkesi Silivri’ye çağıran bir duyuru yapmıştı. Operasyonun bu çağrı nedeniyle olduğu öne sürüldü.

Tags